Latvijas goda konsulu ASV sanāksmes dienaskārtībā ekonomiskās un politiskās sadarbības jautājumi

07.02.2020. 23:14

2020. gada 6.-7. februārī Vašingtonā uz ikgadējo sanāksmi pulcējās Latvijas goda konsuli ASV. Kā īpašie viesi goda konsulus uzrunāja Saeimas deputāti - Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, kuri aicināja goda konsulus stiprināt saikni gan ar savu pavalstu pārstāvjiem ASV Kongresā, gan arī pavalstu parlamentu līmenī. Šobrīd ASV Kongresa Baltijas atbalsta grupās Pārstāvju palātā un Senātā ir 86 biedri. Esam gandarīti, ka 2019. gadā ASV Kongresa atbalsta grupas ir papildinājuši 13 jauni pārstāvji.

Goda konsuli iepriekšējā gada laikā snieguši ievērojamu ieguldījumu veicinot abu valstu uzņēmēju saiknes, atbalstījuši Latvijas filmu nozares klātbūtni ASV, pat producējuši Latvijas kino. Tāpat goda konsuli līdzfinansējuši kultūras pārstāvju vizītes un projektus, un līdzorganizējuši lielus pasākumus kā Baltijas ceļam 30 atceri savās pilsētās. Goda konsuli palīdzējuši organizēt daudzas vizītes un tikšanās ar ASV vietējo varu līderiem, tādējādi veicinot pašvaldību interesi par sadarbību ar Latviju. Arī šajā sanāksmē bija uzsvars uz ekonomiskās sadarbības veicināšanu, kas šoreiz tika veltīta augsto tehnoloģiju jomai. Goda konsulus ar saviem plāniem ASV tirgū iepazīstināja ASV veiksmīgi strādājošs uzņēmums Printful. Vienlaikus goda konsuliem bija iespēja arī tikties ar uzņēmuma LMT pārstāvjiem un izrunāt gan informāciju tehnoloģiju attīstību Latvijā, gan nozares eksporta potenciālu. Ar savu darbību iepazīstināja Latvijas Universitātes Fonds.

Goda konsuliem bija iespēja satikt ASV Valsts departamenta un Amerikas Latviešu apvienības pārstāvjus, kā arī īpaša iespēja satikt izcilos Latvijas basketbolistus Dāvi Bertānu un Anžeju Pasečņiku (NBA Washington Wizards komanda).

Goda konsuliem uzticēts veikt valsti reprezentējošas un konsulārās funkcijas, par to nesaņemot atalgojumu. Latvijai ASV šobrīd ir 19 goda konsuli – Aļaskas, Floridas, Džordžijas, Ilinoisas, Indiānas, Jūtas, Mičiganas, Masačūsetsas, Minesotas, Ņujorkas, Ohaio, Oregonas, Pensilvānijas, Rodailendas, Dienvidkarolīnas, Teksasas, un Vašingtonas pavalstīs, kā arī Dienvidkalifornijā un Ņujorkas pilsētā.

Vairāk informācija par goda konsuliem ASV pieejama interaktīvajā kartē: http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas#US

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā