Vēstnieks Selga: kopš Baltijas ceļa esam daudz paveikuši demokrātijas stiprināšanā un ekonomikas attīstībā

28.10.2019. 22:37

28. oktobrī Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga piedalījās Baltijas valstu un Vācijas vēstnieku paneļdiskusijā “1989. gada mantojums – vīzijas par brīvību” (Legacies of 1989: Visions of Freedom). Diskusiju vēsturiskajā Rigsa bibliotēkā organizēja Džordžtaunas universitātes (Georgetown University) BMW Vācijas un Eiropas studiju centrs sadarbībā ar vēstniecībām.

Valstu pārstāvji dalījās atmiņās par Baltijas ceļa un Berlīnes mūra krišanas laiku, sniedzot arī vērtējumu par vēsturisko notikumu ietekmi uz Eiropu mūsdienās. Vēstnieks Selga norādīja uz Rietumvalstu atbalstu Baltijas valstu centienos atgūt brīvību, kā arī 80. gadu beigu iespējām brīvības procesus ietekmēt arī no iekšienes. Šogad atzīmējām 30 gadus kopš Baltijas ceļa. Lai arī ļoti daudz ir sasniegts pēdējo trīsdesmit gadu laikā, mūsu demokrātijas stiprināšanā un ekonomiskās pārticības ziņā darbs turpinās vienmēr.

Vērtējot mūsdienu situāciju, vēstnieks norādīja uz nepieciešamību pieturēties pie starptautisko tiesību pamatprincipiem un pastāvošās starptautiskās kārtības. Gan Baltijas valstis, gan Vācija, ir ļoti cieši integrētas starptautiskajās demokrātijas, ekonomikas un drošības institūcijās. Kā spilgtu 1989. gada notikumu atspulgu mūsdienās vēstnieks Selga izcēla solidaritāti NATO valstu starpā. Rietumvalstu attiecības ar Krieviju sasniedza kritisku brīdi 2008. gadā un 2014. gadā, šai valstij attiecīgi uzbrūkot Gruzijai un Ukrainai. NATO sabiedroto pastiprinātā klātbūtne Baltijas valstīs pēc veiktajiem uzbrukumiem kalpo kā spilgts solidaritātes apliecinājums.

Diskusijā piedalījās arī Lietuvas vēstnieks Rolands Kriščūns, Vācijas vēstniece Emīlija Hārbere, kā arī Igaunijas vēstniecības vadītāja vietnieks Marko Komplimā. Diskusiju vadīja profesore un BMW Vācijas un Eiropas studiju centra direktore Katrīna Zīga. Pēc diskusijas valstu pārstāvji sniedza interviju studentu audio raidījumam “The Europe Desk”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā