Latvijas vēstniecība ASV atklāj “Latvijas filmu klubu” amerikāņu auditorijai

04.06.2019. 20:00

Latvijas vēstniecība ASV, sadarbībā ar Nacionālo kino centru, uzsākusi Latvijas filmu nozares popularizēšanas kampaņu “Latvijas filmu klubu” (Latvian Film Club). Kampaņas mērķis ir iepazīstināt amerikāņu skatītājus ar izcilām Latvijas filmām, kā arī veicināt interesi par Latviju kā filmēšanas vietu. Kampaņas laikā katru mēnesi no 2019. gada jūnija līdz 2020. gada maijam Latvijas vēstniecībā un dažkārt citās vietās Vašingtonā bez maksas tiks demonstrētas Latvijas filmas. Lielākā daļa izvēlētās filmas ir “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Aktīvākie filmu skatītāji nākamā gada maijā saņems balvas. Informāciju par iespējām filmēt Latvijā var iegūt šajā lapā: http://filmlatvia.lv/en/galvena-lapa. Katras filmas apmeklēšanai jāiegūst brīvbiļete platformā Eventbrite. Kampaņas publicitātei sociālajos tīklos tiks izmantota mirkļbirka #LatvianFilmClub. 

Filmu kalendārs: 

25. jūnijā: Mērijas ceļojums

25. jūlijā: Baltu ciltis

15. augustā: Baltijas Brīvības ceļš 

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. Pirmie ciešākas sadarbības soļi tika sperti 1920. un 1930. gados, tomēr tie nespēja novērst valstu neatkarības zaudēšanu. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova - Ribentropa paktu - Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai. Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Dižās sociālās, ekonomiskās un politiskās 1990. gadu pārmaiņas un atkalapvienošanās ar Eiropas politisko, sociālo un kultūras vidi. Baltijas brīvības ceļš ir trīs valstu - māsu sadarbība un arī sāncensība brīvās pasaules un brīvā tirgus apstākļos, esot plecu pie pleca gan priekos, gan arī grūtībās. (Teksts: Nacionālais kino centrs). Studija: Terra Europa. Režisors: Askolds Saulītis. 2014. gads.

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Filma "Baltijas brīvības ceļš" tiek demonstrēta Latvijas vēstniecībā ASV kā daļa no  Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas projekta "Baltijas ceļam 30 Vašingtonā".

26. septembrī: Turpinājums

10. oktobrī: Kurts Fridrihsons

29. oktobrī: Vectēvs, kas bīstamāks par datoru.

Filma tiks demonstrēta kā daļa no "Kids Euro Festival", ko organizē ES delegācija ASV.

21. novembrī: Astoņas zvaigznes

5. decembrī: Saule brauca debesīs

23. janvārī: 1906

20. februārī: Bille

26. martā: filma tiks precizēta

23. aprīlī: filma tiks precizēta

21. maijs: Ievainotais jātnieks

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā