Vēstnieks Teikmanis uzaicina jauno Mičiganas gubernatori apmeklēt Latviju

23.05.2019. 01:53

22. maijā Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis viesojās Mičiganas pavalstī, kur Lansingā tikās ar jauno Mičiganas gubernatori Grečenu Vitmeru (Ms. Gretchen Whitmer). Tikšanās piedalījās arī Mičiganas Nacionālās gvardes komandieris ģenerālmajors Pauls Rodžerss (Mr. Paul D. Rogers).

Vēstnieks atzīmēja Latvijas un Mičiganas izcilo sadarbību militārajā jomā vairāk nekā 26 gadu garumā, un abas puses vienojās paplašināt sadarbību arī izglītības, kultūras un ekonomikas jomās. Ņemot vērā Latvijas un Mičiganas ciešo draudzību vēstnieks aicināja gubernatori tuvākajā laikā apmeklēt Latviju.

Lai attīstītu Latvijas un Mičiganas sadarbību (State to State Partnership) vēstnieks viesojās arī Mičiganas pavalsts universitātē (Michigan State University), kur tikās ar Lopkopības zinātņu un mežsaimniecības katedru mācībspēkiem. Tikšanās iezīmēja perspektīvas sadarbībai tieši mežsaimniecības jomā.

Savukārt 21. maijā, Latvijas goda konsuls Andris Lācis organizēja vēstnieka Teikmaņa tikšanos ar vietējo latviešu kopienu Detroitā.

Mičiganas gubernatore, Demokrātu partijas pārstāve, Grečena Vitmere amatā ir kopš 2019. gada janvāra, nomainot līdzšinējo gubernatoru, republikāni Riku Snaideru, kurš ieņēma amatu pēdējos astoņus gadus. Ģenerālmajors P.Rodžerss viesojās Latvijā jau šī gada aprīlī, kad tikās ar Aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu.

Sadarbība starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aizsākās jau 1992.gada 27.aprīlī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā