Latvijas goda konsuli pulcējas Vašingtonā, lai atskatītos uz simtgades gadu un plānotu 2019. gada darbus

06.02.2019. 12:29
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 1. februārī Vašingtonā uz ikgadējo sanāksmi pulcējās Latvijas goda konsuli ASV. Sanāksmes laikā Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis un vēstniecības darbinieki informēja par 2018. gada notikumiem un nākotnes plāniem.

Neapšaubāmi politiski nozīmīgākais notikums Latvijas un ASV attiecībās bija 3. aprīļa Baltijas valstu un ASV prezidentu samits Baltajā namā, kura laikā tika organizēts arī augsta līmeņa biznesa samits. Iepriekšējā gadā notika vairāki desmiti ar Latvijas simtgadi saistīti pasākumi visā ASV. Spilgtākais no tiem bija Niagāras ūdenskrituma izgaismošana Latvijas karoga krāsās 17. novembrī – pateicībā par lielo darbu, kas tika ieguldīts, lai šī skaistā dāvana piepildītos, vēstnieks Teikmanis pasniedza Ārlietu ministrijas Atzinības rakstu ASV latvietei Sandijai Bajotai. Tāpat vēstnieks pateicās goda konsulam Kārlim Šteinmanim (Ohaio pavalsts), kurš koordinēja goda konsulu dāvanas vēstniecībai sarūpēšanu – Egila Rozenberga gobelēnus, kas tiks izmantoti vēstniecības telpu pastāvīgai iekārtošanai.

Arī šogad vēstnieks aicināja goda konsulus turpināt aktīvo iesaisti Latvijas un ASV uzņēmēju kontaktu veicināšanā, sadarbojoties ar vēstniecību un Latvijas-ASV tirdzniecības kameru. Darba pusdienas bija veltītas sarunai par starptautiskās tirdzniecības jautājumiem ar Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāju Juri Štālmeistaru.  Sanāksmes laikā ar goda konsuliem par savu pieredzi ASV un tālākajiem plāniem dalījās četru veiksmīgu uzņēmumu pārstāvji  no “Latvijas Finieris”, “SAF Tehnika”, “Vizulo” un “GroGlass”.

Par Latvijas diasporas aktivitātēm gan aizstāvot Latvijas intereses saziņā ar ASV amatpersonām, gan vēstot par Latvijas simtgadi savās kopienās, uzstājās Amerikas latviešu apvienības vadītājs Pēteris Blumbergs.

Sanāksmes noslēgumā goda konsuliem bija iespēja neformālā gaisotnē satikt ASV Valsts departamenta pārstāvjus.

Goda konsuliem uzticēts veikt valsti reprezentējošas un konsulārās funkcijas, par to nesaņemot atalgojumu. Latvijai ASV ir 20 goda konsuli – Aļaskas, Floridas, Džordžijas, Ilinoisas, Jūtas, Mičiganas, Masačūsetsas, Minesotas, Ņujorkas, Ohaio, Oregonas, Pensilvānijas, Rodailendas, Dienvidkarolīnas, Teksasas, Virdžīnijas un Vašingtonas pavalstīs, kā arī Ziemeļkalifornijā, Dienvidkalifornijā un Ņujorkas pilsētā.

Vairāk informācija par goda konsuliem ASV pieejama interaktīvajā kartē: http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas#US

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā