Saeimas deputāti Vašingtonā piedalās Parlamentārajā izlūkošanas un drošības forumā

07.12.2018. 22:59

Latvijas Republikas Saeimas deputāti – Rihards Kols (Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, deputātu grupa sadarbības veicināšanai ar ASV parlamentu vadītājs), Mārtiņš Bondars (Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs), Daniels Pavļuts (Nacionālās drošības komisijas sekretārs), un Ainars Latkovskis (Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts) – no 5. decembra līdz 7. decembrim uzturējās vizītē Vašingtonā, lai piedalītos ASV Kongresa rīkotajā 12. Parlamentārajā izlūkošanas un drošības forumā.

Foruma diskusijas šogad tika veltītas ārējo investīciju riskiem, kiberdrošībai, pretterorismam, drošības iestāžu starptautiskai sadarbībai, kriptovalūtām, un citiem drošības izaicinājumiem.

ASV vizītes laikā deputātiem notika vairākas divpusējās tikšanās. Latvijas vēstniecībā ASV deputāti ar vēstnieku Andri Teikmani pārrunāja Latvijas – ASV sadarbības aktualitātes. Ar domnīcas CEPA (Center for European Policy Analysis) prezidentu Pīteru Doranu (Peter Doran) deputātiem bija iespēja pārrunāt ar NATO, Krieviju, Ukrainu saistītās starptautiskās aktualitātes, kā arī pētnieku sadarbību starp Latvijas un ASV domnīcām.

Deputātu delegācija tikās arī ar Valsts departamenta Baltijas un Ziemeļvalstu biroja direktoru Ianu Kembelu (Ian Campbell). Valsts departamentā starp sarunu tematiem bija Latvijas – ASV divpusējo attiecību attīstība, sadarbība drošības jomā un ekonomiskās sadarbības veicināšanas iespējas.

Valsts kasē deputāti tikās ar valsts sekretāra palīgu finanšu noziegumu jautājumos Māršalu Bilingsleju (Marshall Billingslea), ar kuru pārrunāja Latvijas valdības paveikto un iecerēto banku sistēmas sakārtošanā, finanšu noziegumu un naudas atmazgāšanas apkarošanā, kā arī Saeimas uzdevumus šajās jomās.

Uzziņai:

8. Parlamentārais izlūkošanas un drošības forums Saeimas telpās norisinājās 2017. gadā 19. jūnijā, pulcējot vairāk nekā divdesmit valstu parlamentu pārstāvjus, nozares profesionāļus un ekspertus no akadēmiskās vides, lai diskutētu par iespējām efektīvi novērst un pārvarēt mūsdienu aktuālos drošības riskus un izaicinājumus, kā arī spriestu par ASV un Eiropas valstu sadarbību drošības stiprināšanā. Forumu 2014. gadā iedibinājis ASV kongresmenis Roberts Pitendžers (Robert Pittenger), ar mērķi stiprināt Eiropas valstu un ASV sadarbību drošības veicināšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā