Šefpavārs Mārtiņš Sirmais viesojas ASV galvaspilsētā

31.08.2018. 00:55

28. augustā ar latviskām vakariņām Vašingtonas ziemeļvalstu virtuves restorānā “MIKKO” sākās pazīstamā Latvijas šefpavāra Mārtiņa Sirmā vizīte Vašingtonā.

M.Sirmais, sadarbojoties ar šefpavāru Miko, gatavoja vakariņas Latvijas vēstniekam ASV Andrim Teikmanim, kulinārijas jomas medijiem un Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vēstniecību pārstāvjiem. Pavārs izvēlējās piedāvāt ēdienkarti, kas saturēja Latvijā gādātas īpašas sastāvdaļas - vīgriežu šampanietis, smiltsērkšķu uzpūtenis, Baltijas jūras šprotes, mellenēs marinēts sīpols, kā arī lāceņu rupjmaizes kārtojums un citi.

Laikā no 31. augusta līdz 5. septembrim M. Sirmais vadīs latviešu virtuves meistarklases Vašingtonas Latviešu luterāņu draudzes pamatskolas audzēkņiem un viņu vecākiem, kā arī amerikāņu studentiem Stratfordas universitātē Virdžīnijā, izceļot šodienas Latvijas kulinārijas aktualitātes. Pavārs savu vizīti Vašingtonā noslēgs ar latviešu virtuves prezentāciju Latvijas vēstniecības sadarbības partneriem kultūras nozarē, valsts iestādēs un nevalstiskajās organizācijās.

Šefpavāra Sirmā vizīti Vašingtonā atbalsta Amerikas Latviešu asociācija simtgades projektu programmas ietvaros, Latvijas Republikas vēstniecība ASV un Vašingtonas Latviešu luterāņu draudze. Brauciena mērķis ir popularizēt Latviju kā interesantu tūrisma un kulinārijas galamērķi ASV iedzīvotājiem, kā arī demonstrēt radošuma izpausmes latviešu virtuvē.

***

Mārtiņš Sirmais ir Latvijā labi pazīstams šefpavārs ar pieredzi ilgtspējības attīstīšanā ēdienu prezentācijā un restorānu menedžmentā. Viņš ir viens no restorāna “3 pavāri” līdzīpašniekiem Rīgas vecpilsētā, kā arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas biedrs. Šefpavārs guvis atpazīstamību arī kā televīzijas raidījuma “Sirmais. Kulta ēdieni” vadītājs, kurš pēdējo piecu gadu laikā iepazīstinājis savu auditoriju ar dažādiem pasaules ēdieniem. Tāpat viņš publicējis vairākas ēdienu gatavošanas grāmatas. Viņš ir arī bērnu pasaku pavārgrāmatas “Baltais lācis” (2017.g.) līdzautors. M.Sirmais ir no Dikļiem un ieguvis izglītību Smiltenes tehnikumā.

 

Foto: Peter Hershey

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā