Morisona tilts Portlandē, Oregonā tiks izgaismots Latvijas karoga krāsās

24.07.2018. 19:33
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Par godu Latvijas valsts simtgadei Morisona tilts Portlendas pilsētā, Oregonas pavalstī ASV tiks izgaismots Latvijas karoga krāsās. Izgaismošana notiks trīs vakarus pēc kārtas laikā no 16. līdz 18. novembrim. Idejas autors un finansiāls atbalstītājs ir Latvijas Republikas Goda konsuls Oregonas pavalstī Uldis Jānis Bērziņš.

Balstoties uz ziņām no Willamette Light Brigade organizācijas, kas atbildīga par pilsētas tiltu izgaismošanu, Morisona tilts ir pilsētas pirmais tilts, kas pašreizējā veidolā atklāts 1958. gadā. Agrākas tilta versijas atklātas 1887. un 1905. gadā. Portlenda iesaukta arī par “Bridgetown” jeb “Tiltu pilsētu” jo pār Willamette upi vien ir divpadsmit tiltu.

Latvijas karogs uzskatāms par vienu no senākajiem pasaulē. Tas pirmo reizi tas minēts Livonijas Atskaņu hronikā 1280. gadā un tā izcelsme ir Cēsis.

Iepriekš Latvijas karoga krāsās izgaismota Empire State Building ēka Ņujorkas pilsētā. Ziņots arī, ka 17. novembrī Latvijas krāsās tiks izgaismots arī slavenais Niagāras ūdenskritums uz ASV un Kanādas robežas.

Foto: Creative Commons, Ian Sane

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā