Vašingtonieši svin Baltijas valstu simgtades Jāņus “Dupont” laukumā

27.06.2018. 16:33
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

23. jūnijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības Vašingtonā pazīstamajā Dupont laukumā organizēja kopīgas vasaras saulgriežu svinības – Jāņus. Igaunijā svētki pazīstāmi kā Jaanipäev, savukārt Lietuvā – Joninės.

Pasākumu atklāja Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis, Igaunijas vēstnieks Lauri Lepik, kā arī Lietuvas vēstniecības vadītāja vietniece Lyra Puišytė-Bostroem – visiem esot vienisprātis, ka vienīgā autentiskā lieta, kas iztrūka, bija īsts ugunskurs. Vairāk nekā trīs tūkstoši pilsētas iedzīvotāji un viesi izbaudīja Baltijas tautu deju un dziedātāju grupu uzstāšanās – Latviju pārstāvēja deju grupa “Namejs”, Lietuvu pārstāvēja deju grupa “Malunas” un dziedātāju grupa “Jore”, savukārt Igaunijas kultūru demonstrēja deju grupa “Pillerkaar”. Video no kolektīvu uzstāšanās apskatāmi Latvijas vēstniecības “Facebook” lapā.

Latvijas vēstniecība pateicas atbalstītājiem – “Printful” par Baltijas simtgades t-krekliem, “Amrita” minerālūdens uzņēmumam, “Food Union” par “Kārums” sieriņiem, “Laima” par šokolādi, kā arī “Coffee Pixels” par ēdamo kafiju. Latvijas stendā varēja nobaudīt arī bezalkoholisko alu, kvasu, kā arī tradicionālo Jāņu sieru ar ķimenēm. Viesi, kuri veiksmīgi atbildēja atjautības uzdevumus par Latviju un Baltijas valstīm dāvanā saņēma “Latvija 100” suvenīrus – blociņu, pildspalvu un zīmuli.

Pasākuma laikā darbojās arī bērnu stūrītis, kurā varēja zīmēt, uzzināt par latviešu mitoloģiju un darboties ar dažādiem rokdarbiem. Svētku apmeklētāji aktīvi izmantoja iespēju pielaikot ziedu un ozolu vainagus un nobildēties aiz Baltijas valstu tautas tērpu statīviem.

Kopīgas Jāņu svinības simtgades gadā bija atkārtota iespēja atzīmēt lieliskās Baltijas valstu un ASV attiecības.

Tāpat pasākuma sagatavošanas laikā vēstniecība sadarbojās ar nevalstisko organizāciju “The Dupont Festival”

Attēli no pasākuma pieejami vēstniecības "Flickr" kontā.

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Baltijas valstu kopīgās vasaras saulgriežu svinības Dupont Circle laukumā Vašingtonā ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā