ZIŅA PAPILDINĀTA: Niagāras ūdenskritums būs izgaismots Latvijas karoga krāsās Valsts svētku priekšvakarā – 17. novembrī

26.06.2018. 21:10
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Informējam, ka notikušas izmaiņas laikā, kad notiks Niagāras ūdenskrituma izgaismošana Latvijas karoga krāsās. Lai pēc iespējas plašāks skaits cilvēku varētu piedalīties šajā zīmīgajā Latvijas simtgades notikumā, izgaismošana notiks jau 17. novembra plkst. 21:00. Izgaismošana pārcelta uz valsts svētku priekšvakaru pēc ASV un Kanādas vietējā laika, kad Latvijā jau būs sākusies valsts svētku diena.

Sagaidot dienu, kad Latvijas Republika svinēs simts gadus kopš valsts proklamēšanas, viens no pasaules lielākajiem ūdenskritumiem – Niagāras ūdenskritums, kas atrodas uz ASV Ņujorkas pavalsts un Kanādas Ontārio provinces robežas, tiks izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās.

Pateicoties aktīvai Amerikas latvietes Sandijas Bajotas (Sandija Bayot) un Latvijas goda konsula Ņujorkas pavalstī Ahmeta Orena (Ahmet Oren) iniciatīvai, kā arī kopīgai Latvijas vēstnieka ASV Andra Teikmaņa un Latvijas vēstnieka Kanādā Kārļa Eihenbauma vēstulei ASV un Kanādas amatpersonām, Niagāras Ūdenskrituma izgaismošanas valde (Niagara Falls Illumination Board) izlēma atbalstīt iniciatīvu un godināt Latvijas valsti simtgadē. Iespaidīgais, pasaulē pazīstamākais ūdenskritums 17. novembrī no 21:00 (pēc vietējā laika) tiks izgaismots Latvijas karoga - sarkanajā un baltajā krāsā.

Niagāras ūdenskritums ir lielākais pēc ūdens daudzuma Ziemeļamerikā. Tā augstums ir 53,6 metri un to veido kopumā trīs ūdenskritumi. Ūdenskritums ir starp Eira un Ontārio Lielajiem ezeriem. Ūdenskritumu regulāri izgaismo nozīmīgos datumos – piemēram, Sv. Patrika dienā tas ir izgaismots zaļā krāsā, Kanādas dienā 1. jūlijā tas lāsmojās sarkanā un baltā krāsā, ASV neatkarības dienā sarkanā, baltā un zilā krāsā, savukārt Zemes stundā ūdenskrituma gaismas tiek izslēgtas. Niagāras ūdenskritumu gan ASV, gan Kanādas pusēs apmeklē aptuveni 12 miljoni tūristu gadā.

Jau 2018. gada 9. februārī uz īsu laiku Latvijas karoga krāsās tika izgaismota arī slavenākā Ņujorkas pilsētas ēka – Empire State Building.

Foto: Niagara Falls Illumination Board 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā