Baltijas valstu vēstniecības ASV aicina uz Baltijas valstu simtgades vasaras saulgriežu svinībām 23. jūnijā

29.05.2018. 23:49
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas vēstniecības ASV aicina uz Jāņu svinībām (Baltic Centennial Midsummer) 23. jūnijā (no plkst 11.00 līdz plkst. 15.00) Dupont Circle laukumā Vašingtonā. Baltijas tautu kultūras gadsimtiem ietekmējusi to tuvība dabai. Vasaras saulgriežu svētku vēsture ir senāka par kristietības ienākšanu reģionā. Igaunijā šie svētki tiek saukti par Jaanipäev, savukārt Lietuvā – par Joninės

Svētkus svinam dažādi – velkot tautastērpus, ēdot tradicionālos ēdienus, dzerot alu, kā arī pavadām nakti dejojot, dziedot un neguļot līdz rītausmai. 

Baltijas tautu senči šo maģisko nakti pavadīja arī ievācot augus un ziedus, kuriem tonakt piedēvēja īpašas spējas. Baltijas tautas pina vainagus, lēca pāri ugunskuriem, kas uzturēja gaismu. Pāri devās nomaļus meklēt papardes ziedu, kas uzplauka tikai šajā īsajā sešu stundu naktī.

2018. gads ir īpašs, jo Latvija, Igaunija un Lietuva svin savu valstu simtgadi. Baltijas valstīm vienmēr bijušas ciešas attiecības ar ASV un Baltijas vasaras saulgriežu svinības ir lieliska iespēja svinēt arī saites, kas vieno visas četras valstis.

Vēstniecības sadarbojas ar nevalstisko organizāciju The Dupont Festival un piedāvās dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tiks spēlētas spēles, dziedātas tautasdziesmas, izdejotas dejas un būs iespēja degustēt Baltijas valstu ēdienus un dzērienus.

Pasākums Facebook

Pasākums Eventbrite

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Baltijas valstu kopīgās vasaras saulgriežu svinības Dupont Circle laukumā Vašingtonā ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā