Vēstniecība ASV informē par Latvijas simtgadi ES valstu vēstniecību Atvērto durvju dienā

15.05.2018. 00:40
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

12. maijā pie Latvijas vēstniecības ASV bija iespēja uzzināt vairāk par Latvijas simtgadi, tūrisma iespējām, nogaršot latviešu ēdienus un dzērienus, kā arī izbaudīt latviešu dejas un dziedāšanu. Ikgadējā ES Atvērto durvju (EU Open House) dienā pie Latvijas vēstniecības uzstājās latviešu dziedātāju kolektīvs “Sudrabavots” un dejotāju kolektīvs “Namejs.”

Vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāji varēja nobaudīt Latvijas produktus - uzņēmuma “Laima” šokolādes produkciju, uzņēmuma “Black Rooster Foods” maizi, uzņēmuma “Amrita” ūdeni, uzņēmuma “Latvijas balzams” Rīgas melno balzamu, kā arī uzņēmuma “Coffee Pixels” ēdamo kafiju. Tāpat cilvēki tika cienāti ar Latvijas šprotēm, pelēkajiem zirņiem ar speķi, kaņepju sviestu, un kartupeļu čipsiem. Atvērto durvju dienu viesi varēja saņemt bezmaksas informācijas materiālus par Latviju – lielāko daļu no tiem izstrādājis Latvijas Institūts – kas daudzus rosināja interesēties vairāk un apmeklēt Latviju.

ES dalībvalstu Atvērto durvju diena notika Eiropas Kultūras mantojuma gada un Eiropas Kultūras mēneša – maija – ietvaros. Vēstniecībai šī Atvērto durvju diena pagāja Latvijas simtgades zīmē.

Attēlu galerija (Flickr) 

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Dalība Atvērto durvju dienā Vašingtonā ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā