Vēstnieks Teikmanis atklāj goda konsulātu Džordžijas pavalstī

12.04.2018. 00:17

10. aprīlī, klātesot citiem goda konsuliem un latviešu diasporas pārstāvjiem, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis atklāja Latvijas goda konsulātu Atlantā, Džordžijas pavalstī. Latvijas goda konsuls ir vietējais uzņēmējs Kevins Keisbiers (Kevin Casebier), kurš savus amata pienākumus pilda jau kopš 2017. gada rudens. Pateicoties goda konsula aktivitātēm, Džordžijā ir sarosījusies arī vietējā latviešu kopiena, kas nesen nodibinājusi Latviešu apvienību Atlantā (Atlanta Latvian Association). Latviešu diasporu lielākoties Džordžijas pavalstī pārstāv jaunie profesionāļi un studenti.

Džordžija ir viena no straujāk ekonomiski augošajām pavalstīm ASV, un 2017. gadā jau ceturto reizi pēc kārtas tika atzīta par labāko pavalsti ASV Doing Business reitingā. Džordžijas galvaspilsēta Atlanta, kurā atrodas Latvijas goda konsulāts, ir galvenais uzņēmējdarbības centrs ASV dienvidaustrumos. Pilsētā savus galvenās mītnes izveidojuši virkne ASV Fortune 500 uzņēmumu, ieskaitot UPS, Delta, Coca Cola Company, FirstData, Suntrust u.c. Saskaņā ar ASV Komercdepartamenta datiem, 2017. gadā Latvijas preču tirdzniecības apjoms ar Džordžijas pavalsti pārsniedza 30 miljonus USD, no kuriem vairāk nekā 22,7 miljonus USD veidoja Latvijas eksports un 8,4 miljonus imports no ASV.

Latvijas goda konsuls Kevins Keisbiers dzimis 1957. gadā un ir ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā, pārsvarā sniedzot biznesa attīstības konsultācijas (tostarp Fortune 500) un nekustamo īpašumu jomā. Goda konsuls strādājis tādos uzņēmumos kā Bullards Development, Baer Group un Advanco. K.Keisbiers ieguvis bakalaura grādu mārketingā Luivilles universitātē (University of Louisville), maģistra grādu uzņēmējdarbības jomā Ridžisa universitātē (Regis University), kā arī studējis Hārvarda universitātē (Harvard University).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā