Vēstnieks Teikmanis tiekas ar Mičiganas gubernatoru un pasniedz Triju Zvaigžņu ordeni bijušajam senatoram Karlam Levinam

28.03.2018. 23:22

27.-28. martā Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis viesojās Detroitā, Mičiganas pavalstī. 27. martā vēstnieks tikās ar Mičiganas pavalsts gubernatoru Riku Snaideru (Gov. Rick Snyder). Sarunā ar gubernatoru vēstnieks atzīmēja vēlmi paplašināt Latvijas un Mičiganas sadarbību papildus izcilajai sadarbības pieredzei militārajā un drošības jomā. Jau kopš 1992. gada plaukst cieša Latvijas Bruņoto spēku un Mičiganas Nacionālās gvardes sadarbība, kuras pamatā ir gan kopīgas militārās apmācības, gan cieša sadarbība ar Zemessardzi. Gubernators piekrita, ka jāstiprina valsts un privātā sektora partnerības ekonomikas, kultūras un iedzīvotāju sadarbības jomās. Kā īpašas jomas gubernators uzsvēra informācijas tehnoloģijas un jaunuzņēmumus.

Tāpat 27. martā vēstnieks pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni bijušajam ASV senatoram no Mičiganas pavalsts Karlam Levinam (Sen. Carl Levin). Triju zvaigžņu ordeņa lielvirsnieks Levins 36 gadus pavadījis ASV Senātā un ļoti aktīvi iestājies par politiku neatzīt Baltijas valstu prettiesisko iekļaušanu PSRS. Senators amatā pavadīja kopumā sešus termiņus laikā no 1979. gada līdz 2015. gadam. Pēc neatkarības atjaunošanas viņš turpinājis atbalstīt Baltijas valstis, Krievijas armijas izvešanu, finansējuma nodrošināšanu Skrundas lokatora demontāžai, kā arī atbalstījis Baltijas valstis ceļā uz dalību NATO. Augstais apbalvojums tika pasniegts svinīgos apstākļos Latvijas goda konsulātā Mičiganā, klātesot Levina kundzei Barbarai, goda konsulam Andrim Lācim un Detroitas latviešu kopienai.

Savukārt, 28. martā vēstnieks Teikmanis tikās ar Oaklendas pašvaldības (Oakland County) vadību, ar kuru pārrunāja iespējas ciešākai ekonomiskai sadarbībai. Kā viena no idejām tālākai sadarbībai būtu sadraudzības pilsētu kustības attīstība ar kādu Latvijas pašvaldību un Mičiganas pašvaldībām.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā