Latvijas vēstnieks ASV apmeklē starptautisko izstādi Seatrade Cruise Global 2018 Fortloderdeilā

08.03.2018. 20:03

7. martā Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis svinīgi atklāja Rīgas Brīvostas stendu starptautiskajā izstādē Seatrade Cruise Global 2018, kas no 6.-8.martam norisinās Floridas pilsētā Fortloderdeilā (Fort Lauderdale). Latvijas stenda atklāšanā piedalījās Latvijas delegācijas pārstāvji, kā arī Rīgas Brīvostas sadarbības partneri – Rīgas Pasažieru osta, LiveRiga un tūrisma kompānijas kā “Latvia Tour”.

Atklājot Latvijas stendu, vēstnieks uzsvēra, ka šogad Latvija svin savu simtgadi, tomēr jau vairākus gadsimtus Latvijas teritorija un jo īpaši Rīgas pilsēta ir bijusi ļoti būtisks tirdzniecības un kuģu satiksmes centrs Baltijas jūras reģionā. Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš atzīmēja Rīgas ostas attīstības plānus, īpaši attiecībā uz kruīzu kuģu satiksmi. Pēdējos gados būtiski pieaug Rīgas ostu apmeklējušo kruīza kuģu skaits no ASV – Rīgas ostas mērķis ir kļūt par reģionālo centru šajā jomā. Aizvadītajā gadā Rīgu kopumā apmeklēja 8,6 tūkstoši kruīza kuģu pasažieru no ASV (28% no kopējā skaita).

Seatrade Cruise Global 2018  ir viena no lielākajām kruīza kuģu nozares izstādēm Amerikas Savienotajās valstīs un norisinās jau vairāk nekā 30 gadus. Fortloderdeila atrodas Brovardas pašvaldībā (Broward County), kur atrodas arī Latvijas goda konsulāts Floridā. Latvijas goda konsuls ir Barijs Movels (Dr Barry Mowel).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā