Teksasā atklāts Latvijas goda konsulāts

16.02.2018. 23:39

15. februārī Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis atklāja Latvijas goda konsulātu Teksasas pavalstī, Hjūstonā. Svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās vairāk nekā sešdesmit cilvēku – Hjūstonas pilsētas domes pārstāvji, citu ES valstu goda konsuli un vietējā latviešu diaspora. A. Teikmanis novēlēja “veiksmi goda konsulam Pēterim Ragaušam attīstot Latvijas un Teksasas attiecības biznesā, kultūras un izglītības jomās Latvijas jaunajā simtgadē”. Pēc goda konsulāta atklāšanas, vēstnieks pasniedza Ārlietu ministrijas atzinības rakstu bijušajam Latvijas goda konsulam Teksasas pavalstī Stīvenam Peinam (Stephen Payne).

Līdztekus goda konsulāta atklāšanai Hjūstonā vēstnieks viesojās arī pavalsts galvaspilsētā Ostinā, kur tikās ar Teksasas pavalsts sekretāru, kurš strādā ar ārlietu jautājumiem, Rolando Pablosu (Mr  Rolando Pablos) un pārrunāja Latvijas un Teksasas pavalsts sadarbības iespējas. Saskaņā ar ASV Komercdepartamenta datiem 2016. gadā kopējais Latvijas un Teksasas tirdzniecības apgrozījums sasniedza aptuveni 50 miljonus USD, no kuriem Latvijas eksports veidoja aptuveni 18 miljonus USD. Latvijas galvenās eksporta preces uz Teksasu ir pārsvarā alkoholiskie izstrādājumi, elektronikas preces, kūdras produkti un stikla šķiedras izstrādājumi.

Teksasas pavalstī, īpaši Hjūstonā, ir izvietotas ASV un pasaulē lielāko enerģētikas kompāniju pārstāvniecības. Vēstnieks tikās arī ar uzņēmumu Extiel, Cheniere, Tellurian un Mitsubishi pārstāvjiem, pārrunājot perspektīvas sadarbībai ūdeņraža degvielas un sašķidrinātās dabasgāzes jomās. Latvijas ekonomisko potenciālu vēstnieks uzsvēra arī savas uzstāšanās laikā Hjūstonas World Affairs Council un Beikera Institūtā. Vēstnieks saņēma arī apsveikumu no Hjūstonas mēra Silvestera Tērnera (Mr Sylvester Turner) saistība ar vizīti pilsētā. Vēstnieks viesojās Rotko kapelā, Hjūstonā – tajā atrodami Daugavpilī dzimušā amerikāņu abstraktā ekspresionisma mākslinieka Marka Rotko 14 sienas gleznojumi.

Latvijas goda konsuls Teksasā ar rezidences vietu Hjūstonā ir latviešu izcelsmes amerikānis Pēteris Aloizs Ragaušs, kurš amatā tika apstiprināts 2017. gada decembrī. Goda konsula īpašās intereses ir latviešu un latgaliešu kultūra, un enerģētikas nozare. P. Ragaušs veicinājis dažādus Latgales kultūras projektus ārpus Latvijas. Viņš arī darbojas Baltijas-Amerikas Brīvības fonda valdē. P. Ragaušs studējis inženierzinātni Mičiganas pavalsts universitātē (Michigan State University) un ieguvis uzņēmējdarbības vadības maģistra grādu Hārvarda universitātē (Harvard Graduate School of Business Administration).

Goda konsuliem uzticēts veikt valsti reprezentējošas un konsulārās funkcijas, par to nesaņemot atalgojumu. Latvijai ASV ir 18 goda konsuli – Aļaskas, Floridas, Džordžijas, Ilinoisas, Jūtas, Mičiganas, Ziemeļkalifornijas, Ņujorkas, Ohaio, Oregonas, Pensilvānijas, Rodailendas, Dienvidkarolīnas, Dienvidkalifornijas, Teksasas, Virdžīnijas un Vašingtonas pavalstīs, kā arī Ņujorkas pilsētā.

Vairāk informācija par goda konsuliem ASV pieejama interaktīvajā kartē: http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas#US 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā