Vēstnieks Teikmanis piedāvā Latvijas pieredzi sadarbībā ar Amerikas Valstu organizāciju

11.01.2018. 23:23

11. janvārī Latvijas vēstnieks ASV un pastāvīgais novērotājs Amerikas Valstu Organizācijā (AVO) Andris Teikmanis ieradās iepazīšanās vizītē pie AVO ģenerālsekretāra Luisa Almagro (Luis Almagro) organizācijas galvenajā mītnē Vašingtonā.

A.Teikmanis informēja ģenerālsekretāru par Latvijas sadarbību ar Latīņamerikas reģionu, pirmo Latvijas ārlietu ministra vizīti Paragvajas Republikā pagājušā gada decembrī un ministra vizīti Argentīnā. Vēstnieks arī informēja par to kā Latvija attīstījusies demokrātiskā veidā.

AVO ģenerālsekretārs L.Almagro izrādīja lielu interesi par Latvijas pieredzi un interesējās par atbalstu, ko Latvija varētu sniegt jomās kā demokrātiskas vēlēšanas, stratēģiskā komunikācija, kiberdrošība, mediju neatkarība, e-pārvalde un dažādi digitālie risinājumi.

Informācija:

Amerikas Valstu Organizācija (The Organization of American States) ir pasaules senākā reģionālā organizācija, kuras pirmā konference norisinājās ASV galvaspilsētā Vašingtonā no 1889. gada oktobra līdz 1890. gada aprīlim. Formāli AVO dibināta 1948. gadā un tās harta stājās spēkā 1951. gadā. Organizācijā ir 35 dalībvalstis, 69 pastāvīgās novērotāju valstis, ieskaitot Latviju. Eiropas Savienībai arī ir novērotāja statuss. Organizācijas darbības galvenie pīlāri ir demokrātija, cilvēktiesības, drošība un attīstība.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā