Latvijas vēstniecība ASV aicina uz Latvijas arhitektūras izstādi un grāmatu par Gaismas pili prezentāciju

19.12.2017. 21:43
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas vēstniecība ASV sadarbībā ar Katoļu universitātes (The Catholic University of America) Arhitektūras un plānošanas fakultāti piedāvā Latvijas arhitektūras fotoizstādi un autora un tulkotāja Viļa Indes grāmatu “The Glass Mountain” (Stikla kalns) prezentāciju.

18. janvārī plkst. 18:30, The Koubek Auditorium zālē, School of Architecture and Planning (CUA) (sarkanā metro līnijas pietura Brookland-CUA), 620 Michigan Ave., N.E., Washington, DC

 

 Izstādes “Valsts būvniecība. Latvijas arhitektūra 9.-21.gs.” atklāšana

Latvijas arhitektūras izstādi atklās Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Katoļu universitātes Arhitektūras un plānošanas fakultātes vadītājs Randals Ots (Randall Ott). Sekos neliela pieņemšana.

Izstādē vairāk nekā 100 fotogrāfijās un anotācijās atspoguļo daudzveidīgo Latviju, kas ir bagāta gan ar tautas celtniecību (folk construction), gan stilu arhitektūru (order architecture), kuru radījuši vācu, franču, zviedru, itāļu, poļu, somu un krievu arhitekti un inženieri.

Izstādē iekļauti attēli no 9. gs. koka apmetnēm, 12. gs. mūra ēkām, gotiskajām un baroka celtnēm, katoļu tradīcijām Latgalē, starpkaru perioda un mūsdienu ēkām kā LNB ēka.

Izstāde ne tikai parāda UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauto Latvijas galvaspilsētu Rīgu ar tās vecpilsētu, jūgendstilu un koka arhitektūru, bet arī ostu pilsētas kā Liepāja, Ventspils un mazākas pilsētas kā Kuldīga un Cēsis. Izstādē ir arī fotogrāfijas no senlaiku celtnēm un baznīcām laukos. Dažādo būvju tapšanā piedalījušies arhitekti – Bartolomeo Rastrelli, Vilhelms Bokslafs, Eižens Laube, Marta Staņa, Gunārs Birkerts un citi. (Apraksts adaptēts pēc Dr. Arch. Jāņa Lejnieka teksta).

Izstāde bez maksas pieejama visiem interesentiem un reģistrēšanās nav nepieciešama. Izstāde būs atvērta līdz 23. februārim. Izstāde pieejama cilvēkiem, kuri izmanto ratiņkrēslu.

 

Viļa Indes “The Glass Mountain” grāmatu prezentācija

Viļa Indes grāmatas angļu valodā sastāv no trim daļām. Pirmā grāmata ir ar nosaukumu Climbing the Mountain (Kāpšana kalnā) skaidro Latvijas vēsturi, otrā grāmata ir Raiņa lugas “Zelta zirgs” tulkojums angļu valodā un trešā The Castle of Light (Gaismas pils) skaidro Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) tapšanas gaitu un tās simbolismu. Autors sniegs ieskatu latviešu tautas identitātē un arhitektūras vēsturē, kā arī skaidros kā šie jautājumi atspoguļoti LNB ēkā. Prezentācijai sekos iespēja uzdot jautājumus.

Programma:

18:30 Viļa Indes grāmatu prezentācija

~19:30 Izstādes atklāšana, pieņemšana

***

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. V.Indes prezentācija un Latvijas arhitektūras izstāde ir daļa no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Pasākums Facebook

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā