Vēstnieks Teikmanis sarunā ar ASV Transporta sekretāri Elainu Čao izceļ Latvijas nozīmīgo lomu transporta un loģistikas jomā Baltijā

13.12.2017. 00:49

12. decembrī Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis tikās ar ASV Transporta sekretāri Elainu Čao (Elaine L. Chao). Sarunā ar galveno ASV valdības transporta nozares amatpersonu vēstnieks atzīmēja Latvijas nozīmīgo lomu Baltijas reģiona transporta un loģistikas pakalpojumu nodrošināšanā. Latvijas dzelzceļa un ostu infrastruktūra ļauj apkalpot lielāko kravu apjomu starp visām Baltijas valstīm, nodrošinot savienojamību starp Eiropu un Āziju.

Sekretāre E. Čao lūdza nodot sveicienus Satiksmes ministram Uldim Augulim un pateicās par Latvijas ciešo atbalstu cīņā pret terorismu, jo īpaši par Latvijas karavīru dalību dažādās ārvalstu misijās. Sekretāre apstiprināja ASV vēlmi arī turpmāk cieši sadarboties ar Latviju transporta un loģistikas jomā.

Vēstnieks A.Teikmanis sarunā īpaši uzsvēra Rīgas lidostas centrālo vietu Baltijas reģiona aviācijā, apkalpojot vairāk nekā pusi no visiem reģiona pasažieriem. Turklāt pēc lidostas paplašināšanās un airBaltic flotes modernizācijas ar Bombardier CS-300 lidmašīnām pasažieru skaits šogad varētu pārsniegt 6 miljonus, kas būtu jauns lidostas rekords. Vēstnieks izteica interesi paplašināt tiešo aviosatiksmi starp ASV un Latviju.

Pēdējos gados ļoti strauji augošs bizness ir kruīza kuģu apkalpošana Rīgas pasažieru ostā. Kruīza tūristi no ASV (85,9 tūkstoši) tradicionāli veido nozīmīgu daļu no visiem kruīzu pasažieriem Rīgas ostā un 2017. gadā ASV tūristi ieņem pirmo vietu  starp visiem kruīzu tūristiem (28,5%) Rīgas pasažieru ostā.

Sarunas noslēgumā vēstnieks atzīmēja arī Baltijas un Latvijas transporta infrastruktūras projektu radītās iespējas ASV uzņēmējiem. Gan Rail Baltica, gan arī dzelzceļa elektrifikācijas projekts ir atvērti ASV uzņēmējiem.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā