ASV Kinoakadēmijas biedri noskatās Oskaram pieteikto filmu “Melānijas hronika”

21.11.2017. 19:24
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Ar Latvijas vēstniecības ASV un Amerikas latviešu apvienības atbalstu 20. novembrī tika organizēts īpašs filmas “Melānijas hronika” seanss ASV Kinoakadēmijas biedriem. Filma ar vēstnieka Andra Teikmaņa un režisora Viestura Kairiša dalību tika demonstrēta kinozālē Rodeo Screening Room Losandželosā, Kalifornijas pavalstī.

Vēstnieks Andris Teikmanis uzrunāja klātesošos: “Filma ir latviešu stāsts, taču tajā attēlotās represijas piedzīvojušas daudzas gan latviešu, gan citu tautību ģimenes. Filmā ietverts skarbs vēstījums, ka totalitāram režīmam cilvēcība ir sveša.”

Šī jau ir desmitā reize, kad Latvija piesaka filmu Oskaram. Izvēloties filmu septembrī, Nacionālais kino centrs skaidroja argumentus par labu “Melānijas hronika” filmas izvirzīšanai:

“Tas ir Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgs, stilistiski viengabalains un episks darbs ar spēcīgu centrālo tēlu, izteiksmīgu vizuālo risinājumu un izciliem aktierdarbiem. Filma izceļas ar prasmi vēsturiskā stāstā akcentēt sajūtas un pārdzīvojumus, nevis faktus un datumus, pakļaujot kinematogrāfiskai jūtu loģikai visus kinovalodas elementus”.

Nacionālais kino centrs informējis, ka filma pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada 1. novembrī un pirmo divu mēnešu laikā to apmeklēja vairāk nekā 75 tūkstoši skatītāju, padarot to par 2016. gada apmeklētāko Latvijas filmu.

“Melānijas hronika” pieteikta 90. ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā “Labākā ārzemju filma/ Best Foreign Language Film”. Šajā kategorijā kopumā pieteiktas 92 filmas, 37 no tām ir no Eiropas. Nominācijas tiks paziņotas 2018. gada 23. janvārī un 2018. gada 4. martā notiks ceremonija un balvu pasniegšana.

Filmas mājaslapa: http://www.melanijashronika.lv/

lv100 horizontal EN RGB

Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Filmas "Melānijas hronika" seanss ASV Kinoakadēmijas biedriem ir viena no Latvijas valsts simtgades Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā