Vēstnieks Teikmanis: Šis ir vēsturisks gads Latvijas-ASV ekonomiskajās attiecībās

27.10.2017. 22:14

26. oktobrī Čikāgā norisinājās konference Spotlight Latvia, kas bija lielākais Latvijas biznesa pasākums ASV ar vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu dalību.

Atklāšanā dalībniekus uzrunāja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis uzsverot, ka šis ir vēsturisks gads Latvijas un ASV ekonomiskajās attiecībās – ir atjaunota Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība ASV, palielinājies Latvijas eksports uz ASV un pirms Latvijas simtgades tiek organizēta attiecību vēsturē lielākā Latvijas un ASV uzņēmēju konference.

Konferences atklāšanā uzrunu teica arī Latvijas Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kā arī Ilinoisas štata starptautiskās sadarbības sekretārs Marks Pītersons (Mark S. Peterson, Secretary of International Development, State of Illinois), abiem norādot uz daudzajiem virzieniem, kuros attīstīt valstu ekonomisko sadarbību. LIAA direktors Andris Ozols sniedza pārskatu pa nozarēm par ASV uzņēmēju darbības iespējām Latvijā.

Spotlight Latvia piedalījās vairāk nekā 200 uzņēmēji no Latvijas un ASV. Konferences laikā notika vairākas divpusējās tikšanās ar potenciālajiem ASV investoriem, kuriem ir plāni uzņēmējdarbības izvēršanai Latvijā.

Kā īpašā viešņa pasākumā runāja RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, kura aicināja ASV kompānijas piedalīties Rail Baltica dzelzceļa projekta iepirkumos.

Konferences noslēgumā tika atklāta Latvijas-ASV tirdzniecības un rūpniecības kamera jeb LatCham, kurā iesaistījušies vairāk nekā 50 biedri no abām valstīm. LatCham kalpos kā Latvijas uzņēmēju jumta organizācija interešu aizstāvībai ASV tirgū. Plānots arī veidot konsultantu jeb mentoru tīklu Latvijas uzņēmēju atbalstam ASV. Organizācija jau vienojusies par kopīgu semināru rīkošanu ar AmCham, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā.

Ekonomikas ministrs A.Ašeradens un Latvijas jaunuzņēmumi turpina vizīti ASV dodoties uz Sanfrancisko, Kaliforniju.

Spotlight Latvia konferenci organizēja Latvijas vēstniecība ASV, Amerikas Latviešu Apvienība un LIAA. Īpašu ieguldījumu organizēšanā sniedza Latvijas goda konsuls Ilinoisas pavalstī Roberts Blumbergs.

Papildus informācija: spotlightlatvia.com.

Konferences Twitter konts: @SpotlightLatvia.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā