Lielākā Latvijas-ASV biznesa konference Spotlight Latvia notiks Čikāgā

23.10.2017. 20:30
Lielākā Latvijas-ASV biznesa konference Spotlight Latvia notiks Čikāgā

Tuvojoties Latvijas simtgadei, 26. oktobrī Čikāgā, viesnīcā Waldorf Astoria, norisināsies Latvijas-ASV biznesa konference Spotlight Latvia, kas pēc dalībnieku pārstāvības būs lielākā abu valstu divpusējo attiecību vēsturē.

Konferenci atklās Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kuru vizītē pavadīs vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumi.

Latvijas uzņēmumi prezentēs sevi vairāk nekā 100 ASV kompāniju lielai auditorijai. Kopumā tiks organizētas septiņas sesijas ar Latvijas uzņēmumu prezentācijām, demonstrējot ASV kompāniju esošos un potenciālos veiksmes stāstus Latvijā, kā arī Latvijas kompāniju veiksmes stāstus ASV. Nozaru griezumā īpaša uzmanība tiks pievērsta Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, apstrādes rūpniecībai, pārtikas ražošanai, kā arī transporta un loģistikas nozarēm. Noslēgumā plānota arī īpaša sesija Latvijas jaunuzņēmumiem, kuri prezentēs savas idejas atzītiem nozares profesionāļiem.

Nozīmīgi, ka foruma noslēgumā darbību uzsāks arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ASV, jeb LatCham. Tās galvenais mērķis ir apvienot zem viena jumta Latvijas kompānijas, kuras darbojas ASV, kā arī ASV uzņēmumus, kuri saistīti ar Latviju. LatCham jau darbojas vairāki latvieši diasporas uzņēmēji un tā būs atvērta organizācija ikvienai Latvijas kompānijai.

Jāatzīmē, ka Spotlight Latvia piedalās ne tikai skaitliski lielākā Latvijas uzņēmēju delegācija, bet tajā pārstāvēti Latvijas nozaru flagmaņi: Valmiera Glass, SAF Tehnika, Jauda un Latvijas Finieris rūpniecības jomā; Latvijas Dzelzceļš, airBaltic, Sonora un Kreiss transporta un loģistikas nozarē; Amber Beverage Group, Aloja-Starkelsen, Food Union, Orkla, Pure Food pārtikas nozarē; kā arī Tilde, Blue Bridge Technologies, Anatomy Next un Meditec informācijas un tehnoloģiju jomā. Kā īpašais viesis pasākumā uzstāsies RB Rail valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, kura informēs ASV kompānijas par Baltijas valstu vēsturē lielākā infrastruktūras projekta gaitu un iepirkumu iespējām.

Laba vēlējumu vēstules konferences organizatoriem un dalībniekiem nosūtījuši Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Ilinoisas štata gubernators Brūss Rauners (Bruce Rauner), Čikāgas pilsētas mērs Rāms Emanuēls (Rahm Emanuel), kā arī Ilinoisas štatu pārstāvošais ASV Kongresa senators Ričards Durbins (Richard J. Durbin).

Konferenci organizē Latvijas vēstniecība ASV, Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs, Amerikas latviešu apvienība un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Pieteikšanās un cita informācija: spotlightlatvia.com.

Sekojiet konferences Twitter kontam: @SpotlightLatvia.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā