Goda konsulu sanāksmē Vašingtonā novērtē Latvijas veiksmīgos investīciju projektus ASV

16.02.2016. 13:32

12. februārī Vašingtonā notika ikgadējā Latvijas goda konsulu ASV pavalstīs sanāksme. Tās dalībnieki apsprieda iepriekšējā gada aktivitātes, kā arī turpmāk darāmo, lai veicinātu Latvijas un ASV politisko dialogu, kā arī sadarbību aizsardzības, militārajā un ekonomikas jomās. Vēstnieks Andris Razāns iepazīstināja goda konsulus ar Latvijas jaunizveidotās valdības darba prioritātēm un vēstniecības plāniem 2016. gadā. 

Viens no sanāksmē apspriežamajiem jautājumiem bija gatavošanās Latvijas valsts simtgades atzīmēšanai 2018. gadā. Ar Latvijas jubilejai veltīto pasākumu koncepciju iepazīstināja Latvijas Amerikas Latviešu apvienības (ALA) pārstāve Līga Ejups. Viņa informēja par ASV latviešu sabiedrības plāniem īstenot Latvijas valsts ievērojamās gadskārtas pasākumus, lai piešķirtam šim notikumam pēc iespējas plašāku ievērību ASV. 

Apspriežot ar komerciju saistītos jautājumus, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Investīciju projektu departamenta direktors Ivars Ērkšķis izcēla Latvijas uzņēmumu spēju radīt jaunus, inovatīvus produktus un palielināt eksportu uz attālākiem tirgiem, tai skaitā arī uz ASV. Latvijas-ASV tirdzniecības apgrozījums aizvadītajā gadā pieaudzis vairāk nekā par divdesmit procentiem. Tāpat LIAA pārstāvis minēja veiksmīgus investīciju piemērus, kurus īstenojuši uzņēmumi Cabot, Cytec, Jeld-Wen Latvijā un ražotne“Valmieras stikla šķiedra” Džordžijas pavalstī.

Sanāksmes dalībniekus uzrunāja arī Vašingtonā jaundibinātās Amerikas-Centrāleiropas Biznesa asociācijas (ACEBA) prezidents Ēriks Stjuarts (Eric Stewart), kurš aicināja goda konsulus izmantot asociācijas kontaktus, lai pastiprinātu ASV uzņēmēju interesi par investīciju iespējām Latvijā, kurā ir vieni no straujākajiem ekonomiskās izaugsmes rādītājiem Eiropas Savienībā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā