Vēstnieks ASV Andris Razāns vērš uzmanību uz Latvijas panākumiem ekonomiskajā attīstībā

13.01.2016. 10:41

12. janvārī Latvijas vēstnieks Andris Razāns tikās ar ASV Komercijas departamenta sekretāres vietnieku Brūsu Endrjū (Bruce Andrews), lai apspriestu abu valstu sadarbību investīciju un tirdzniecība jomā, identificējot prioritāros ekonomiskās sadarbības sektorus. Sarunas gaitā ASV puse izcēla Latvijas daudzsološo inovāciju un informācijas tehnoloģiju nozari, kurā ir liels sadarbības potenciāls.

A. Razāns informēja par progresu uzņēmējdarbības vides tālākā uzlabošanā Latvijā, komercbanku uzraudzības stiprināšanā, uzņēmēju panākumiem pārorientējot eksporta tirgus, kā arī Latvijas valdības konsekvento kursu uz dabasgāzes tirgus liberalizāciju, nodalot gāzes piegādes un tirdzniecību no piegādes infrastruktūras. Izpildot noteiktos kritērijus, Latvija apņēmīgi turpina virzību uz drīzu pievienošanos Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Vēstnieks aicināja ASV augsta līmeņa amatpersonas paust atbalstu šim mērķim, kā arī apmeklēt vizītēs Latviju, piesaistot ASV investorus, kuri meklē jaunas iespējas Baltijas jūras reģionā. Brūss Endrjū atzina, ka Baltijas valstu, tostarp Latvijas ekonomiskā veiksme, viennozīmīgi ir ASV interesēs.

Abi sarunas dalībnieki bija vienisprātis par ES – ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līguma (TTIP) potenciālo pienesumu ciešāku ekonomisko saišu nostiprināšanai starp Latviju un ASV un robustai izaugsmei visā transatlantiskajā telpā. Svarīgi ir skaidrot sabiedrībām ieguvumus no TTIP noslēgšanas, kā arī kliedēt maldīgus priekšstatus un nepamatotus aizspriedumus par šo vērienīgo tirdzniecības vienošanos.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā