ASV Kongresa bibliotēkai nodod albumu „Terra Mariana. 1186-1888”

09.04.2015. 14:24

8. aprīlī Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs Andris Razāns nodeva albuma „Terra Mariana. 1186–1888” faksimilizdevumu Kongresa bibliotēkas vadītājam Džeimsam Bilingtonam (James Billington). Kongresa bibliotēka ir vecākā federālā kultūras institūcija ASV, kā arī lielākā bibliotēka pasaulē.

Kongresa bibliotēkas vadītājam Latvijas kultūras ministre pastāstīja par sekmīgi noslēgto Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas – Gaismas pils – projektu. Ministre D. Melbārde augstu novērtēja Kongresa bibliotēkas pūles, savā krājumā glabājot tik lielu daudzumu ar Latviju saistītu izdevumu.

Albums "Terra Mariana. 1186-1888" vēsta par kristīgās ticības izplatīšanos Latvijā, kas bija daļa no kādreizējās Livonijas. Tā vēsturē pazīstama arī kā Marijas zeme (Terra Mariana) vai Māras zeme. Izdevumā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, pilsdrupām, baznīcām, senu dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām, kā arī seno sudraba un zelta monētu nospiedumi.

Kultūras ministre vizītes laikā ASV pasniegs arī Ministru Kabineta atzinības rakstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas arhitektam Gunāram Birkertam.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība ASV
Adrese: 2306 Massachusetts Avenue, NW, Vašingtona, DC 20008, ASV
Telefons: +1 202 328 2840
Fakss: +1 202 328 2860
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr     icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā