Lielākās Latvijas augstskolas Starptautiskaja izglītības izstādē Ukrainā

17.11.2017. 14:45

2017.g. 16.novembrī Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns piedalījās starptautiskās izstādes "Izglītība ārzemēs" atkalšanā Kijevā. Izstādes ietvaros vēstnieks teica atklāšanas runu pasākumā, kā arī apmeklēja Latvijas stendu "Study in Latvia", kurā šogad ir pārstāvētas 11 mācību iestādes no Latvijas.

Šogad izstādē piedalījās Latvijas universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, biznesa augstskola Turība, RISEBA, Daugavpils universitāte, Liepājas universitāte, Biznesa un finanšu augstskola, Ekonomikas un kultūras augstskola, Ventspils universitāte, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmija.

Atklājot izstādi, vēstnieks J.Poikāns uzsvēra, ka Ukraina ir viens no svarīgākajiem tirgiem Latvijas izglītības eksportam. Saskaņā ar statistisku šogad Latvijas augstskolās studēja 277 studenti no Ukrainas. Pēdējos gados šim skaitam ir tendence palielināties. Tas, ka šogad izstādē piedalās liels Latvijas augstskolu skaits liecina, ka Latvija ir pievilcīga valsts ukraiņiem augstākās izglītības iegūšanai, teica Latvijas vēstnieks.

Ar Latvijas Goda konsulātu atbalstu Latvijas augstskolu pārstāvji šogad novembrī piedalījās izglītības semināros arī Ukrainas reģionos – Vinnicā, Odesā un Mukačevo. J.Poikāns atzīmēja, ka Latvijas vēstniecība Ukrainā arī turpmāk sniegs atbalstu Latvijas augstskolām, lai piesaistītu studentus no šis valsts un attīstītu sadarbību ar Ukrainas augstskolām, veidojot kopīgas programmas un apmainoties ar mācībspēkiem un studentiem.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā