Latvijas vēstniecībā Ukrainā svin Lāčplēša dienu

13.11.2017. 16:57

2017. gadā 10. novembrī vēstnieks Juris Poikāns un Latvijas aizsardzības atašejs Ēriks Naglis rīkoja svinīgu pieņemšanu vēstniecībā, pieminot varoņus, kas cīnījās par Latvijas brīvību. Uz pasākumu bija uzaicināti Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvji, Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji, Ukrainas Nacionālās gvardes pārstāvji, kā arī citu valstu aizsardzības atašeji.

Vēstnieks Juris Poikāns ukraiņu valodā pastāstīja viesiem Lāčplēša dienas rašanās vēsturi, ka arī par tās svinēšanas tradīcijām: “Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11. novembra krastmalā.”

Aizsardzības atašejam Ērikam Naglis šis bija pirmais pasākums, strādājot Latvijas vēstniecībā Ukrainā. Sava uzrunā Ēriks Naglis atzīmēja, ka redz saikni starp tiem notikumiem, kas notikuši Latvijā 1919. gadā, kad latvieši cīnījās par savu valsts brīvību, un tiem notikumiem, kuri tagad norisinās Ukrainā austrumos.

Pasākuma laikā viesiem bija iespēja noskatīties filmu par vēsturiskiem notikumiem, kas saistīti ar Lāčplēša dienu, kā arī aizdegt sveces solidarizējoties ar Latviju.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā