Latvieši Ukrainā svin Baltā galdauta svētkus

06.05.2016. 10:53

5. maijā Ukrainā dzīvojošie latvieši satikās, lai kopā atzīmētu svētkus – Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pasludināšanu 1990. gada 4. maijā.

Vēstniecība Kijevā pievienojās Latvijas simtgades biroja iniciatīvai un iedibināja jaunu tradīciju Ukrainā – Baltā galdauta svētkus – par godu Latvijas neatkarības atjaunošanai.  Pasākums dod iespēju paskatīties plašāk uz šīs dienas nozīmi mūsu valsts vēsturē un cilvēku ikdienas dzīvē, iegūtās brīvības nozīmi un atbildību.

Latvijas vēstnieks Juris Poikāns, uzrunājot tautiešus, atzīmēja, ka 4. maijs ir Latvijas valsts otrā dzimšanas diena: “Mums ir iespēja šodien būt kopā, pateicoties konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai un drosmei.” J. Poikāns akcentēja, ka arī pats ļoti labi atceras šo dienu un emocijas, kuras cilvēki izjuta pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Pasākuma laikā daudzi latviešu diasporas pārstāvji dalījās atmiņās par vēsturisko notikumu, citēja Daini Īvānu un citus pazīstamus tā laika aktīvistus, kā arī godināja tos, kuri palīdzējuši radīt un nosargāt Latvijas neatkarību un brīvību.

J. Poikāns arī izmantoja iespēju un apsveica latvieti, kas dzīvo Ukrainā jau vairākus gadus – Laumu Mežuli 80 gadu jubilejā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: Ivana Mazepi iela 6B, 01901, Kijeva, Ukraina.
Telefons: +38 044 490 70 30
Fakss: +38 044 490 70 35
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook   icon-flickr    twtr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā