Ankarā tiek atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadadiena

24.09.2019. 14:16

2019. gada 23. septembrī Ankarā, Cermodern izstāžu zālē tika atzīmēta Baltijas ceļa 30.gadadiena. Pasākums tika rīkots kopīgi, sadarbojoties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas vēstniecībām, kur pasākuma galvenais akcents tika likts uz režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu Baltijas brīvības ceļš. Apmeklētājiem bija arī iespēja skatīt Igaunijas vēstniecības sagatavoto foto izstādi par Baltijas ceļu.

Atklājot atceres pasākumu, uzrunu teica Latvijas vēstnieks Turcijā Pēteris Kārlis Elferts. Vēstnieks uzrunā akcentēja Baltijas valstu kopējās alkas pēc neatkarības un vēlmi atgriezties Eiropas valstu saimē pēc Padomju okupācijas. Baltijas ceļš parādīja tautu vienotību no Tallinas cauri Rīgai līdz Viļņai un tā bija liecība kopējai apņēmībai īstenot savus mērķus. Baltijas ceļa akcija ir iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā.

Pēc filmas demonstrācijas notika pieņemšana, kurā viesi dalījās ar iespaidiem par filmu, kā arī ar personīgajām atmiņām par tā laika notikumiem.

Pasākumu apmeklēja vairāk kā 150 viesi, tai skaitā, Turcijas valdības un diplomātiskā korpusa pārstāvji, Baltijas valstu Goda konsuli, kultūras aprindu, preses, kā arī diasporu pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Turcijā
Adrese: Reşit Galip Caddesi, No.95 G.O.P.
Çankaya, Ankara, Turcija
Telefons: +903 12 405 6138
Fakss: +903 12 405 6137
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā