Salvadora

08.10.2020. 10:18
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

No 2020.gada 19.septembra Salvadorā ir atjaunota starptautiskās lidostas darbība un valsts robežas ir atvērtas. 

Ierodoties Salvadorā jāuzrāda ne vēlāk kā pirms 72 stundām veikta COVID-19 testa rezultātu, kas bijis negatīvs (testu var neveikt bērni līdz 2 gadu vecumam un akreditēti diplomāti).

Vairāk informācijas Salvadoras valdības izveidotajā mājas lapā: https://covid19.gob.sv/recomendaciones-a-viajeros/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Salvadorā ir viens no augstākajiem vardarbīgo noziegumu rādītājiem visā Latīņamerikā. Lai gan lielākā daļa smagu noziegumu ir saistīti ar sadursmēs starp vietējām bandām un viņu konfliktiem ar policiju un militārajām vienībām, nav izslēgts, ka starpgadījumi var notikt arī ārvalstu tūristu apmeklētās vietās. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no lielāko pilsētu un galvaspilsētas nomaļu apmeklējuma, kā arī no ceļošanas ārpus lielākajām apdzīvotajām vietām pēc tumsas iestāšanās. Drošāk ir ceļot kompānijās, nevis vienatnē.

Aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties ļaužu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Ja iespējams turiet pasi un citas vērtīgas lietas viesnīcas seifā, bet līdzi vienmēr nēsājiet pases kopiju.

Sabiedriskā transporta pilsētas autobusi (pārkrāsoti vecie ASV skolu autobusi) nav tūristiem droši, labāk ietiecams izmantot privātos starppilsētu autobusus. Vietējās policijas tālrunis tūristiem: +503 2511 8300 vai +503 2511 8303.

Salvadorā ir vairāki aktīvi vulkāni. Pirms došanās kalnos, aicinām sekot līdzi vietējo plašsaziņas līdzekļu sniegtajai informācijai, kā arī brīdinājumiem Civilās aizsardzības dienesta mājas lapā (spāņu valodā).

Vietējie likumi un paražas

Valstī noteikti bargi sodi par jebkāda veida narkotiku lietošanu, izplatīšanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu. Salvadoras cietumi ir pārpildīti un tajos ir augsts vardarbības un noziedzības līmenis, kā arī antisanitāri apstākļi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Salvadorā var ieceļot bez vīzas ar uzturēšanos līdz 90 dienām. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Salvadorā ir jāsaņem vīza. Vīzu jautājumos ministrija aicina sazināties ar Salvadoras vēstniecību Zviedrijā.

Dokumentam jābūt derīgam vēl 6 mēneši pēc ceļojuma beigām.

Veselība

Ūdeni dzert nav ieteicams, ja viens tas nav filtrēts, bet pudelēs pildīts ūdens ir lēts un plaši pieejams.

Brīdinām, ka Karību jūras baseina valstīs, tai skaitā Salvadorā, fiksēti Čikunguņjas, Zikas vīrusa un Denges drudža uzliesmojumi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā Salvadorā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.