Konsulārā informācija

29.06.2020. 00:15

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju ģenerālkonsulāta konsulārajā apgabalā, ģenerālkonsulāts strādā ierobežotā apmērā un katru konsulārā pakalpojuma un vīzas pieprasījumu izvērtē individuāli.

Konsulārie pakalpojumi

Konsulārie pakalpojumi tiek sniegti, izvērtējot katra gadījuma steidzamību. Aicinām klientus pieteikties konsulāro pakalpojumu saņemšanai, rakstot uz ģenerālkonsulāta e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pieteikumā lūdzam norādīt klienta vārdu, uzvārdu, nepieciešamā konsulārā pakalpojuma veidu un tālruņa numuru saziņai.

Ieceļošana Latvijā un vīzas

No šī gada 10. jūnija caur Latvijas ārējo robežu var ieceļot:

  • Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi (laulātie un bērni līdz 21 gada vecumam);
  • trešo valstu pilsoņi, kuri atgriežas Latvijā kā savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī (jābūt derīgai uzturēšanās atļaujai vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmumam par uzturēšanās atļaujas piešķiršanu un D vīzai).
  • kravu un pasažieru pārvadātāji, kas ierodas Latvijā, pildot darba pienākumus;
  • jūrnieki, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa;
  • personas, kas ierodas Latvijā humānu apsvērumu dēļ (piemēram, bēres).

Sākot ar 2. jūliju iepriekšminētās personas var iesniegt vīzu pieteikumus Vīzu centrā, kas atrodas Marata ielā 86, lit. A, TC "Planeta Ņeptun" 2. stāvā.  Centrs strādā tikai pēc iepriekšēja pieraksta, zvanot uz kontaktcentru pa tālr. 8-800-250-49-36. Dokumentu pieņemšana no 9:00 līdz 14.00. Vīzu centrā jālieto maskas un cimdi.

Vēršam uzmanību, ka vīzu pieteikumi citiem ģimenes locekļiem (kas iepriekš nav minēti), tūrismam, nekustamā īpašuma vai apbedījuma vietu apmeklējumam pagaidām netiek pieņemti.

Ģenerālkonsulāta rīcībā nav informācijas, kad tiks atvērta Latvijas ārējā robeža visiem ieceļošanas mērķiem. Atgādinām, ka vienlaikus pastāv ierobežojumi šķērsot Krievijas Federācijas robežu.

Atgādinām, ka pēc ieceļošanas Latvijā no Krievijas obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija. Vairāk informācijas: https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/pasizolacija.

Ģenerālkonsulātā par saņemtajiem pakalpojumiem ir noteikta tikai bezskaidras naudas norēķinu kārtība.

Apmeklētājiem iespējams norēķināties ar maksājumu kartēm: VISA; VISA Electron; VPAY; MasterCard un Maestro.

Skaidras naudas norēķini nav iespējami. Norēķināties var tikai maksājuma kartes īpašnieks.

Tālrunis:

+ 7 812 336 34 54 (konsultācijas 10:00-12:00)

+371 26 33 77 11 (24/7)

ārkārtas situācijās: nozaudēti dokumenti, smaga slimība, aizturēšana
   
Fakss: + 7 812 336 34 52

E-pasts:

Darba laiks:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Darba dienās no 8.30 līdz 17.00