Sanktpēterburgā aizvadītas “Latvijas dienas 2020”

13.03.2020. 14:31

2020. gada 10.-12.martā Sanktpēterburgā notika “Latvijas dienas 2020”. Sanktpēterburgu apmeklēja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš, Satiksmes ministrijas un Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras pārstāvji, kā arī Latvijas uzņēmēju delegācija.

“Latvijas dienu” ietvaros notika vēstnieka M. Riekstiņa tikšanās ar Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala amatpersonām, kā arī biznesa forumi Sanktpēterburgas Tirdzniecības un Rūpniecības kamerā un uzņēmēju apvienībā “Delovaja Rossia”.

Tikšanās laikā ar Ļeņingradas apgabala gubernatoru Aleksandru Drozdenko tika pārrunāti divpusējās sadarbības jautājumi. A. Drozdenko izrādīja interesi par Latvijas pilsētu pieredzi velotūrismā, efektīvu komunālo pakalpojumu sniegšanā un SmartCities.

Savukārt ar Sanktpēterburgas Ārlietu komitejas vadītāju Jevgeņiju Grigorjevu tika pārrunātas sadarbības iespējas tūrismā, tirdzniecībā un transporta jautājumos.

Latvijas vēstnieks sniedza intervijas Sanktpēterburgas masu medijiem, kā arī uzstājās ar lekciju par Latvijas-Krievijas attiecībām Sanktpēterburgas Ekonomikas augstskolā.

Krievijas Etnogrāfiskajā muzejā tika atklāta “Baltu rotu” rotaslietu un fotogrāfiju izstāde “Rotu balsis”. Tika organizēts labi apmeklēts tūrisma seminārs, popularizējot tūrisma galamērķus Latvijā, piemēram, Rīgu un Jūrmalu. Tāpat Latvijas pavāri sniedza meistarklasi un prezentēja Latvijas produktus tirdzniecības centrā “Stockman”, iepazīstinot veikala apmeklētājus ar Latvijas garšu. Pasākumos klausītājus priecēja a capella vokālā grupa “Latvian Voices”. Sanktpēterburgas masu mediju pārstāvji tika aicināti uz Latvijas pavāru, no restorāna “3 pavāri”, meistarklasi un Nikas Ganičas grāmatas “Garšas ģeogrāfija. Latvija” prezentāciju restorānā “MA”.

Latvijas dienas Sanktpēterburgā tika organizētas sadarbojoties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai, Latvijas vēstniecībai Krievijā un Latvijas ģenerālkonsulātam Sanktpēterburgā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā