Sanktpēterburgā noslēdzies Trešais Baltijas valstu kinofestivāls

27.05.2019. 12:03
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 26. maijā ar triju Baltijas valstu kopražojuma Latvijas režisores Kristīnes Briedes un Lietuvas dokumentālā kino meistara Audrjus Stoņa stāsta par Baltijas poētisko dokumentālo kino “Laika tilti” pirmizrādi Krievijā noslēdzies Trešais Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.

Atzīmējot triju Baltijas valstu simtgades, Trešais Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā norisinājās no 2019. gada 21. maija līdz 27. maijam. Festivālu svinīgi atklāja trīs Baltijas valstu ģenerālkonsuli. Festivāla laikā pirmizrādi Krievijā piedzīvoja vairākas Igaunijas un Latvijas simtgades filmas: Monikas Sīmetsas spēlfilma Biedrs bērns”, Līnas Triškinsa-Vanhatalo spēlfilma “Ņem vai pamet”, Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille” un Kristīnes Briedes un Audrjus Stoņa dokumentālā filma “Laika tilti”. Lietuva festivālā parādīja Audrjus Juzēna aizkustinošo mākslas filmu “Ekskursante” par lietuviešu meitenīti, kurai  izdevās izbēgt no vilciena ar izsūtītajiem uz Sibīriju un kājām atgriezties mājās.

Visas festivālā izrādītās filmas bija plaši apmeklētas, jo kopš 2017. gada Baltijas valstu kinofestivāls iemantojis atpazīstamību Sanktpēterburgā un bauda pastāvīgu publikas interesi. Pasākumu kopīgi organizē triju Baltijas valstu ģenerālkonsulāti Sanktpēterburgā sadarbībā ar kinoklubu “Sinemafija” ar visu triju valstu nacionālo kino centru, kompānijas AirBaltic un Lux Express atbalstu.

Filmu “Bille” un “Laika tilti” izrādes Trešajā Baltijas valstu kinofestivālā Sanktpēterburgā ir daļa no Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmas un LIAA organizētās 2019. gada Latvijas dienu Sanktpēterburgā kultūras programmas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā