Svinīgi atklāta Latvijas simtgadei veltīta izstāde Krievijas Nacionālajā bibliotēkā

29.03.2019. 14:01
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 28. martā Latvijas dienu Sanktpēterburgā ietvaros Krievijas Nacionālajā bibliotēkā Sanktpēterburgā tika svinīgi atklāta Latvijas simtgadei veltīta izstāde “Latvija 100 - ar skatu uz nākotni”.

Izstādi ar uzrunām atklāja ģenerālkonsuls Kristaps Brusbārdis, Krievijas Nacionālās bibliotēkas Sanktpēterburgā ģenerāldirektors Aleksandrs Veršiņins, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne. Pasākumu turpināja Latvijas folkloras ansambļa “Dindari” koncerts. Pasākuma viesi tika cienāti ar Latvijas dzērieniem un uzkodām.

Izstādē “Latvija 100 - ar skatu uz nākotni” ir apskatāmas būtiskākās grāmatas, kas ir Krievijas Nacionālās bibliotēkas krājumos par Latviju, t.sk. unikāli 16. un 17. gadsimta izdevumi. Apmeklētājiem vienlaikus tiek izrādīts arī Latvijas tautas tērpu elementiem veltīts stends “No tērpa par apģērbu”, kā arī lielformāta fotogrāfijas par dziesmusvētkiem un J.Rozentāla gleznu reprodukcijas. Izstādes mērķis ir popularizēt Latvijas tēlu, aktualizējot latviešu tautas kultūras mantojumu.

Latvijas simtgadei veltīta izstāde Krievijas Nacionālajā bibliotēkā Sanktpēterburgā (Maskavas prospekts 165 korpuss 2) ir apskatāma līdz 11. aprīlim.

Izstāde ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā