Sanktpēterburgā piemin komunistisko represiju upurus

30.10.2018. 15:01

2018. gada 30. oktobrī Sanktpēterburgā notika vairāki pasākumi komunistisko represiju upuru piemiņai, kuros piedalījās arī Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Kristaps Brusbārdis.

Dienas pirmajā pusē notika ziedu nolikšana biedrības “Memoriāls” rīkotajā piemiņas brīdī pie Soloveckas akmens, kas uz Sanktpēterburgu atvests no lielākās PSRS laikā izveidotās darba nometnes.

Vēlāk Latvijas ģenerālkonsuls kopā ar Sanktpēterburgas administrācijas un citu Sanktpēterburgā akreditēto ģenerālkonsulātu pārstāvjiem Ļevašovas memoriālajā kapsētā piedalījās politisko represiju upuru piemiņas sēru ceremonijā un nolika ziedus pie pieminekļa sarkanā terora upuriem.

Ļevašovas memoriālā kapsēta ir piemiņas vieta politisko represiju upuriem, kuri tika nogalināti Sanktpēterburgā un tās apkaimē laika posmā no 1937. gada līdz 1954. gadam. Pēc oficiālās informācijas memoriālajā kapsētā ir apbedīti vairāk nekā 47 tūkstoši dažādu tautību upuru, tajā skaitā arī daudzi latvieši.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā