Sanktpēterburgā sācies Baltijas valstu kinofestivāls

17.05.2018. 10:34
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot triju Baltijas valstu simtgades, 2018.gada 16. maijā Sanktpēterburgā ar triju Baltijas valstu ģenerālkonsulu uzrunām kino centrā “Veļikan park” tika svinīgi atklāts jau otrais Baltijas valstu kino festivāls. Pasākumu kopīgi organizē triju Baltijas valstu ģenerālkonsulāti Sanktpēterburgā sadarbībā ar kinoklubu “Sinemafija” ar visu triju valstu nacionālo kino centru, kompānijas AirBaltic un Lux Express atbalstu. Tas norisināsies līdz 20. maijam.

Kā festivāla atklāšanas filma Sanktpēterburgas skatītājiem tika izrādīta Lietuvas, Latvijas un Igaunijas kopražojuma  spēlfilma “Senekas diena”. Atklāšanas ceremonija pulcēja daudz interesentu no Sanktpēterburgas kultūras aprindām, diasporas pārstāvjus, žurnālistus, kā arī kino mākslas augstskolu studentus. Uz festivāla atklāšanu bija ieradušies arī  kinoindustrijas profesionāļi no Latvijas - režisore Ināra Kolmane un producents Jānis Juhņēvičs, kuru jaunā dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” piedzīvos savu pirmizrādi Krievijā otrajā festivāla dienā – 17.maijā.

Festivāla noslēguma dienā, svētdien, 20.maijā, kino centrā “Veļikan park” tiks demonstrēta daudzu Latvijas skatītāju sirdis jau iekarojusi ģimenes filma ”Paradīze' 89”. Uz filmas pirmizrādi Sanktpēterburgā ieradīsies filmas režisore Madara Dišlere, kura arī piedalīsies diskusijā ar skatītājiem.

Latvijas filmu izrādes Baltijas valstu kinofestivālā Sanktpēterburgā ir daļa no Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmas.


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā