Latvijas simtgadei veltīti pasākumi Sanktpēterburgā

15.05.2018. 10:34
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Sākot no šī gada 16.maija Sanktpēterburgā noritēs dažādi Latvijas simtgadei veltīti pasākumi.

Andas Munkevicas mūsdienu stikla skulptūru izstāde “Nospiedumi”

 Jelagina salā, Stikla mākslas muzejā M.Kirova vārdā nosauktajā Centrālā atpūtas un kultūras parkā, 15. maijā tiks atklāta mākslinieces Andas Munkevicas mūsdienu stikla skulptūru izstāde “Nospiedumi”. Andas Munkevicas darbi ir piedalījušies daudzās starptautiskās izstādēs un konkursos, atklājot Latvijas valsts identitāti mākslā un kultūrā. Izstādes apmeklētājiem būs iespējams novērtēt vairāk kā 40 stikla mākslas darbus, kas padara šo izstādi par lielāko šāda veida darbu ekspozīciju, kas 2018.gadā tiek izrādīta ārpus Latvijas. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 17.jūnijam. Vairāk informācijas par izstādi pieejama šeit: https://elaginpark.org/glass.

Baltijas valstu kinofestivāls

16.maijā tiks atklāts Baltijas valstu kinofestivāls, kurā tiks izrādītas filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Latviju ar savām filmām pārstāvēs režisore Ināra Kolmane, dodot iespēju skatītājiem novērtēt pavisam nesen iznākušo dokumentālo filmu “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”, un  režisore Madara Dišlere ar spēlfilmu “Paradīze 89”. Abas filmas ir iznākušas 2018.gadā un piedzīvos pirmizrādes Krievijā. Līdz ar to Sanktpēterburgas iedzīvotājiem būs vienreizēja iespēja redzēt pirmajiem Latvijas režisoru veikumu.  Baltijas valstu kinofestivāls notiks līdz 20.maijam un tā programma pieejama šeit: www.cinemafia.ru.

Latviešu salidojums Sanktpēterburgā

17.maijā Sanktpēterburgā par godu Latvijas simtgadei notiks konference “Krievijā dzīvojošo latviešu ieguldījums Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanā”. Konferences programmā paredzētas daudzveidīgas lekcijas par tēmām, kas saistītas ar latviešu ieceļošanu un darbošanos Krievijā, t.sk. par studentu un biedrību darbību, inteliģences lomu un Latvijas valsts neatkarības dibināšanu, kā arī par latviešu mākslinieku darbību Krievijā. Konferencē ar lasījumiem uzstāsies eksperti gan no Latvijas, gan no Krievijas – Dr.hist. Toms Ķikuts, Dr.iur. Elīna Grigore-Bāra, Dr.hist. Svetlana Rižakova, mākslas zinātniece Tatjana Zeļukina, Smoļenskas latviešu biedrības vadītāja Tatjana Černova un Sanktpēterburgas latviešu biedrības pārstāve Ērika Družiņina. To atklās Latviešu kongresa Krievijā priekšsēdētāja Lauma Vlasova, piedaloties Latvijas vēstniekam Krievijā Mārim Riekstiņam un ģenerālkonsulei Sanktpēterburgā Irinai Mangulei. Konferencē plāno piedalīties gandrīz visu latviešu biedrību pārstāvji no visas Krievijas. Konferenci rīko Latvijas vēstniecība Krievijā, Latvijas Ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Sanktpēterburgas latviešu biedrību un tā ir iekļauta Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmā.

Tautas deju ansambļa “Druva” koncerts

17.maijā plkst. 16:00 visi laipni aicināti uz tautas deju ansambļa “Druva” koncertu Jelagina salā, M.Kirova vārdā nosauktajā Centrālā atpūtas un kultūras parka Estrādes teātrī. Koncertā būs unikāla iespēja novērtēt XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” repertuāru. Ieeja koncertā bezmaksas. Informācija par pasākumu pieejama šeit: https://elaginpark.org.  

Apaļā galda diskusija diasporas jautājumos

18.maijā Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā latviešu diasporas organizācijas no visas Krievijas rīkos apaļā galda diskusiju, lai atskatītos uz biedrību paveikto un izvirzītu mērķus tālākai darbībai. Apaļā galda diskusijā paredzēts pārrunāt, kas nepieciešams, lai latviešiem Krievijā nezustu saikne ar Latviju un etniskās piederības sajūta tiktu nodota no paaudzes paaudzē.

Latvijas karoga svētki

Latvijas dienu svinīgākais pasākums būs 18.maijā, kad par godu Latvijas simtgades svinībām, veidojot Latvijas karoga ceļu, Latvijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā pagalmā tiks pacelts Latvijas karogs. Karoga ceļš ir latviešu jaunatnes nometnes “2 x 2” veidota iecere, kuras laikā tas kopā ar vēstījumu grāmatu nonāk pie Latvijas cilvēkiem visā pasaulē un ikviens ir aicināts grāmatā ierakstīt vēlējumu Latvijai simtgadē. Svinīgajā karoga pacelšanā uzstāsies latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers un tautas deju ansamblis “Druva”, vadītāja Diāna Einmane.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā