Latviešu mākslinieces Andas Munkevicas mūsdienu stikla skulptūru izstāde “Nospiedumi”

14.05.2018. 11:59
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Izstade nospiedumi jpg

Latvijas Republikas Ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā aicina apmeklēt latviešu mākslinieces ANDAS MUNKEVICAS mūsdienu stikla skulptūru  izstādi “NOSPIEDUMI”.

Stikla māksla ir kā ledus...tik trausla un tai pašā laikā spēcīga un majestātiska!

Latvijas mākslinieces Andas Munkevicas darbi ir izaicinoši, monumentāli vērienīgi , kas apliecina nevainojamu tehnikas un tehnoloģiju pārzināšu. Tai pašā laikā tie pārsteidz ar smalku emocionālu piepildījumu.

Mākslas darbu dizaina formas un satura sintēze mākslinieces darbos atklāj viņas pasaules uztveri un ļauj ielūkoties tās vizualizācijā. Plastiskās stikla skulptūras , kuras variējas ar  konstruktīviem darbiem  atklāj neierobežotās iespējas stikla mākslas dizainā ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.  Anda nebaidās eksperimentēt, uzstādīt sev augstus mērķus un rast tiem risinājumu.

Daudzās starptautiskās izstādēs un konkursos mākslinieces darbi ir pamanīti un novērtēti. Tie ir atstājuši neizdzēšamu nospiedumu, atklājot Latvijas valsts identitāti, kas atspoguļojas Latvijas tautas mākslā, kultūrā. Vijoties cauri gadu tūkstošiem, atstājot piederības sajūtu savai nācijai un likteņiem.                                                                                                                                    

Andas mākslas valoda ir radoša, skaidra un saprotama kā apmeklētājam, tā arī profesionālam vērtētājam. Tā liek domāt līdzi un atstāj iespēju nolasīt mākslinieces atstāto vēstījumu.

Anda rada ne tikai tehnoloģiski sarežģītus uzdevumus, bet arī monumentālus darbus . Pie tiem pieskaitāmi stikla skulptūra ,, Ainava. Auss. ( Landshaft. Uxo)” Nikolskas pilsētā, Krievijā, stikla skulptūra- piemineklis Zolitūdē, kas veltīts 2013 gada bojāgājušo piemiņai, Rīgā, Latvijā, vitrāžas- lielformāta kausējumi Doma baznīcas Marijas kapelas logos, kas veltītas barikāžu piemiņai, Rīga, Latvija.

Māksliniecei ir bijušas vairākas nozīmīgas personālizstādes Latvijā, kā arī pasaulē. Viņas darbi atrodas muzejos Japānā, Krievijā, ASV, Japānā, Vācijā, Beļģijā, Ķīnā, Ukrainā, Ungārijā Igaunijā, Latvijā.

Izstādē “NOSPIEDUMI” būs eksponēti 40 stikla darbu oriģināli, kā arī vairākas mākslas darbu lielformāta drukas kolāžas.

Izstāde skatāma no 16.maija līdz 17.jūnijam Sanktpēterburgā, M.Kirova vārdā nosauktajā Centrālās atpūtas un kultūras parkā (ЦПКиО им. С. М. Кирова), Stikla muzeja Baltajā zālē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā
Adrese: Vasiljevskij ostrov, 10.linija, 11, Sanktpēterburga,
Krievijas Federācija
Tālrunis: + 7 812 449 82 90
Fakss: + 7 812 336 34 52
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-flickr  icon-facebook

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā