Sanktpēterburga iepazīst Latgales reģionu

16.06.2014. 14:40

No 13. līdz 16. jūnijam Krievijas ziemeļu galvaspilsētā Sanktpēterburgā norisinājās Latgales dienas un kultūras festivāls, kuru atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra un Latvijas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā.

Latgales dienas tika atklātas 13. jūnijā ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā, kur notika tikšanās ar  Krievijas tūroperatoriem, masu mediju pārstāvjiem, kā arī viesiem no ārvalstu pārstāvniecībām un Sanktpēterburgas pilsētas administrācijas. Sestdien un svētdien festivāls turpinājās Sanktpēterburgas iedzīvotāju iecienītajā atpūtas vietā - Kirova centrālajā kultūras un atpūtas parkā Jelagina salā.

Festivāls norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas, sniedzot iespēju Sanktpēterburgas iedzīvotājiem tuvāk iepazīt Latgales reģionu, tā daudzkrāsaino kultūru un tradīcijas. Latgales dienās Sanktpēterburgā piedalījās  Latgales reģiona attīstības aģentūras darbinieki, savu amatu tradīcijas rādīja vairāk nekā 30 dažādās nozarēs strādājoši Latgales amatnieki – keramiķi, audējas, kalēji, maizes cepēji, pinēji, savukārt ar priekšnesumiem uzstājās folkloras kolektīvi „Ilžas” un „Rikši”.