Ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā Latgales kultūras festivāla priekšvakarā latgaliskās tradīcijās ielīgo Jāņus

07.06.2013. 15:54

7. jūnijā Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā notiks Jāņu dienas ielīgošana. Pasākums, tāpat kā pagājušajā gadā, noritēs ievērojot īstas latgaliskās tradīcijas.

Viesus ar dziesmām uz dejām iepriecinās Latgales folkloras ansambļi „Sovvaļnīki’ un „Rikši”, pasākuma dalībniekiem būs iespēja pašiem apgūt latgaliešu dejas un rotaļas. Savas amatu prasmes demonstrēs Latgales amatniecības pārstāvji - kalēji, audēji, pinēji, kā arī citi arodu meistari. Tāpat viesiem būs iespēja priecāties par līdzatvestajiem amatnieku izstrādājumiem un, iespējams, izgatavot kādu velti pašiem. Pasākumā tiks piedāvāti latgaliešu tradicionālie ēdieni un dzērieni. Kā Līgo svētku neatņemama sastāvdaļa, konsulāta pagalmā tiks iekurts lielais svētku ugunskurs.

Jāņu ielīgošanas svētkos ģenerālkonsulātā ir aicināti piedalīties Sanktpēterburgas administrācijas un diplomātiskā korpusa pārstāvji, sabiedriskie un kultūras darbinieki, mediju pārstāvji, tūrisma nozares darbinieki, Sanktpēterburgas latviešu biedrību un biznesa kluba dalībnieki un citi ģenerālkonsulāta sadarbības partneri.

Ģenerālkonsulāts Jāņu ielīgošanas pasākumu rīko ar mērķi iepazīstināt viesus ar vienu no latviešu etnogrāfiskās kultūras stūrakmeņiem - Līgo vakara svinēšanas tradīcijām un atklāt Sanktpēterburgas iedzīvotājiem Latgali kā pievilcīgu tūrisma galamērķi ar tās gleznainajām ainavām, ekoloģiski tīro vidi un draudzīgajiem cilvēkiem.

Jāņu dienas ielīgošanas pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības  Aģentūru un Latgales plānošanas reģionu, ar ģenerālkonsulāta biznesa kluba dalībnieka akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” atbalstu.

8. un 9. Jūnijā, turpinot iepazīstināt ar Latgales reģionu, vienā no Sanktpēterburgas skaistākajām un iecienītākajām atpūtas vietām Kirova vārdā nosauktajā Kultūras un atpūtas parkā, kas atrodas uz Jelagina salas, notiks Latgales kultūras festivāls. Sanktpēterburgas iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar latgaliešu tradīcijām un folkloru, priecāties par latgaliešu dziesmām un dejām, vērot latgaliešu amatnieku darbus, nobaudīt latgaliešu ēdienus un dzērienus. Pasākumu organizē Latgales reģiona attīstības aģentūra, sadarbojoties ar Latvijas ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā un tūrisma žurnālu „Le Voyageur” , ar mērķi reklamēt Latgali kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Latgales kultūras festivāla ietvaros 8. jūnijā Kultūras un atpūtas parka izstāžu kompleksā tiks atklāta arī Sanktpēterburgas gleznotāja Vladimira Kordubailo izstāde „Tevis apburts, Latgale...”. Gleznainais novads V.Kordubailo daiļradē ieņem īpašu vietu un iedvesmo mākslinieku jau daudzus gadus. Izstādi organizē ģenerālkonsulāts sadarbībā ar Kirova vārdā nosaukto Kultūras un atpūtas parku.