Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā notiks Jāņu dienas ielīgošanas pasākums

08.06.2012. 13:36

8. jūnijā Latvijas ģenerālkonsulātā Sanktpēterburgā notiks Jāņu dienas ielīgošanas pasākums, kurš šogad tiks izturēts latgaliskās tradīcijās.

Jāņu ielīgošanas svētkos ir aicināti piedalīties Sanktpēterburgas administrācijas un diplomātiskā korpusa pārstāvji, sabiedriskie un kultūras darbinieki, mēdiju pārstāvji, Sanktpēterburgas latviešu biedrību un biznesa kluba dalībnieki un citi ģenerālkonsulāta sadarbības partneri.

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt viesus ar vienu no latviešu etnogrāfiskās kultūras stūrakmeņiem- Līgo vakara svinēšanas tradīcijām un atklāt Sanktpēterburgas iedzīvotājiem Latgali kā pievilcīgu tūrisma galamērķi ar tās gleznainajām ainavām, ekoloģiski tīro vidi un draudzīgajiem cilvēkiem.

Pasākuma viesus ar dziesmām uz dejām iepriecinās Latgales folkloras ansambļi „Ceiruļeits’ un „Sovvaļnīki”, pasākuma dalībniekiem būs iespēja pašiem apgūt latgaliešu dejas un rotaļas. Savas amatu prasmes demonstrēs Latgales amatniecības pārstāvji - kalēji, audēji, pinēji un citi, viesiem būs iespēja priecāties par līdzatvestajiem amatnieku izstrādājumiem un, iespējams, izgatavot kaut ko pašiem. Tiks piedāvāti latgaliešu tradicionālie ēdieni un dzērieni. Kā Līgo svētku neatņemama sastāvdaļa konsulāta pagalmā tiks iedegts lielais svētku ugunskurs.

Jāņu dienas ielīgošanas pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru un ar ģenerālkonsulāta biznesa kluba dalībnieku: Akciju sabiebrības „Latvijas Gāze”, AS „Rietumu Banka”, AS „ABLV Bank”, SIA „Zinātniski rūpnieciskā organizācijas „Sanktpēterburgas elektrotehniskā kompānija”, SIA „Alpha Shipping Company”, SIA „Baltic Shipping”, SIA „Mediterranean Shipping Company RUS” un citu atbalstu.

9. jūnijā vienā no Sanktpēterburgas skaistākajām un iecienītākajām atpūtas vietām-Jelagina salā notiks Latgales kultūras diena, kurā Sanktpēterburgas iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar latgaliešu tradīcijām un folkloru, priecāties par latgaliešu dziesmām un dejām, vērot latgaliešu amatnieku darbu un baudīt latgaliešu tradicionālos ēdienus un dzērienus. Latgales dienas pasākumus organizē Latgales reģiona attīstības aģentūra sadarbībā ar tūrisma žurnālu „Le Voyageur” un ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā ar mērķi reklamēt Latgali kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.