Latvijas vēstniecības darbinieki de jure 100. gadadienā godina Stokholmā apglabātos Latvijas diplomātiskā dienesta darbiniekus

26.01.2021. 18:22

Brīvības nesēja, jūra,

Šalcot tu piepildi telpu

Ir kā varenas plaušas

Ar savu mūžīgo elpu.

Jūra, ar tevi plašu

Zeme mana velk dvašu

Mākoņi neaizsegs tevi,

Pāri draudošiem viļņiem

Laipnā saule bez bēdām

Staigā rožainām pēdām.

Domāju, stāvēdams krastā,

Ko lai dzimtenei dotu?

                 Kārlis Skalbe

Atzīmējot 100 gadus kopš Latvijas starptautiskās atzīšanas de jure, Latvijai Baltijas jūras pretējā krastā Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams un vēstniecības darbinieki apmeklēja Stokholmas kapos apglabātos Latvijas diplomātiskā dienesta darbiniekus. Ziedi gūlās uz Latvijas pirmskara perioda pēdējā sūtņa Voldemārā Salnā piemiņas vietas Hegalīdas baznīcas kolumbārijā, bijušā Latvijas sūtņa Somijā Jāņa Tepfera un Ārlietu ministrijas darbinieka Herberta Tepfera atdusas vietas Sandsborgas kapos, bijušā ārlietu dienesta darbinieka un vēsturnieka Arveda Švābes kapa Stokholmas Ziemeļu kapsētas katoļu nodalījumā, kā arī uz Danderīdas kapsētā apglabāto māsu Līnas Grosvaldes un Margarētas Trenbergas piemiņas vietas. Tika apmeklēta arī šogad mūžībā aizgājušā izcilā latviešu dzejnieka un ilggadīgā Latvijas vēstniecības Zviedrijā kultūras atašeja atdusas vieta Stokholmas Meža kapu latviešu nodalījumā.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā