Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams apmeklē Esterjetlandes reģionu ES prezidējošās valsts Vācijas vēstniecības rīkotās vizītes ietvaros

23.09.2020. 12:30

Kopīgas Eiropas Savienības valstu vēstnieku vizītes laikā Esterjetlandes reģionā Latvijas vēstniekam Zviedrijā Marģeram Kramam bija iespēja tikties ar reģiona augstāko politisko vadību Esterjetlandes gubernatoru Kārlu Fredriku Grāfu (Carl Fredrik Graf) un Norčēpingas pilsētas mēru Laršu Šērnkvistu (Lars Stjernkvist) un tur esošajiem uzņēmumiem, lai iepazītos ar inovatīviem risinājumiem aprites ekonomikas konceptuāliem uzstādījumiem.  

Iepazīstinot vēstniekus ar industriālās simbiozes risinājumiem, savu darbību prezentēja uzņēmumi Cleantech Östergötland, E.ON, Agroetanol.  Vēstniekiem bija iespēja uz vietas apmeklēt Vrētas klasteri (Vreta Kluster), kur varēja iepazīties ar AGTECH 2030 prezentāciju par nākotnes lauksaimniecības kreatīviem risinājumiem,  kā arī veidojamo inovācijas centru ar mākslīgā intelekta, lietu interneta un precīzās robotikas tehnoloģijām nākotnes lauksaimniecībai. Vizītes noslēgumā vēstniekiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar visu laiku lielākā valsts investīcijas projekta - Jētas kanālu (Göta Canal) un Berga slūžām, kuri izbūvēti XIX gadsimtā.

Foto: Dr. Clarissa Blomqvist (Vācijas vēstniecība Zviedrijā)

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā