Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams apmeklē Upsalas Universitāti un universitātes bibliotēku

10.09.2020. 13:21

2020.gada 9.septembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams apmeklēja Zviedrijas Upsalas Universitāti, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. Vēstnieks tikās ar akadēmisko intendantu Pēru Stremu (Per Ström) un apmeklēja Upsalas universitātes bibliotēku. Bibliotēkas apmeklējuma laikā vēstnieks sīkāk iepazinās ar universitātes bibliotēkā esošajiem krājumiem, kuri saistīti ar Latvijas vārdu. Bibliotēkā tikšanās  notika ar tās vadītāju Laršu Burmanu (Lars Burman), kurš pilda arī Karaliskās Zinātnieku apvienības Upsalā vadītāja pienākumus. Vēstnieks apmeklēja jaunāko bibliotēkas 400 gadu jubilejas izstādi, kuras centrālais eksponāts ir Sudraba Bībele, kura tika rakstīta 6.gadsimtā. Vēstnieks pasniedza bibliotēkai grāmatu “Latvijas diplomātijas gadsimts”.

Upsalas Universitāte ir pirmā Zviedrijas universitāte, kura dibināta 1477.gadā. Universitāte lepojas, ka 8 no Nobela prēmijas laureātiem ir bijuši cieši saistīti ar Upsalu. Pašreiz universitātē darbojas 9 fakultātes trīs dažādās zinātniskajās jomās. Pašreiz universitātē studē ap 40 000 studenti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā