Latvija stiprina sadarbību ar Zviedriju satiksmes jomā

21.02.2020. 12:50

2020. gada 19.-20.februārī Stokholmā notika 3. Globālā Ceļu drošības konference, kurā, satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadītās Latvijas delegācijas sastāvā, piedalījās vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams. Konference tiek rīkota kontekstā ar ANO Globālo mērķu 2030 mērķu sasniegšanu. Latvijas satiksmes ministrs piedalījās konferences augsta līmeņa panelī “Ceļu drošības efektīvas līderības veidošana”.

Papildus konferences apmeklējumam ar vēstniecības atbalstu satiksmes ministram tika organizētas tikšanās ar Zviedrijas satiksmes nozares pārstāvjiem. Tā ministrs Stokholmā 19. februārī tikās ar Zviedrijas Transporta Administrācijas “Vision Zero Academy”  direktoru Dr. Matsu-Oki Bēlīnu (Dr. Matts-Åke Belin), lai iepazītos ar 2019. gadā dibinātās akadēmijas darbību, kuras mērķis ir veicināt starptautisko sadarbību, lai izskaustu auto negadījumus, īpaši ar letālām sekām.  20.februārī ministrs tikās ar Stokholmas reģiona reģionālo satiksmes ministru un Stokholmas Sabiedriskā transporta uzņēmuma priekšsēdētāju Kristoferu Tamsonu (Kristoffer Tamsons). Tikšanās laikā Latvijas delegācijai bija iespēja iepazīties ar Stokholmas pieredzi, nodrošinot attīstītu sabiedriskā transporta piedāvājumu. Ar mērķi iepazīties ar Zviedrijas pieredzi ostu pārvaldības jautājumos, Tālis Linkaits tikās ar Zviedrijas Transporta uzņēmumu konfederācijas vadītāju Markusu Dālstēnu (Markus Dahlsten). Konferences ietvaros notika Latvijas-Baltkrievijas-Zviedrijas transportu ministriju trīspusējā sanāksme, kurā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis tikās ar Baltkrievijas transporta un komunikācijas ministra vietnieku Andreju Ivanovu un Zviedrijas Infrastruktūras ministrijas valsts sekretāru Matiasu Landgrēnu (Mattias Landgren). Sarunas laikā pārrunāta ilgtermiņa sadarbības perspektīvas intermodālās loģistikas ķēdes izveidošanā starp Latviju, Zviedriju un Baltkrieviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā