Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams uzrunā grāmatas atvēršanas svētku viesus

25.10.2019. 11:15

23.oktobra vakarā Latvijas vēstniecībā lasītāji, draugi un interesenti pulcējās uz Kristera Vīkmarka dzejoļu krājuma ar Kristīnes Lagzdas Hāpanenes ilustrācijām “Spoguļlauskas” atvēršanas svētkiem. Uzrunājot sanākušos, Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams uzsvēra veiksmīgo radošo sadarbību šīs grāmatas tapšanā. Vēstnieks arī atzinīgi novērtēja gan Kritera Vīkmarka, gan Kristīnes Lagzdas Hāpanenas iesaisti dažādos latviešu sabiedrības pasākumos Stokholmā bagātinot latviešu un zviedru kultūras radošās saites.

Krājumā publicēti trīsdesmit gadu garumā tapuši dzejoļi, ko pats autors apzīmē kā liriskus dzejoļus, pārdomu dzejas, kā arī īsas formas dzejas rindas. Abu mākslinieku radošā tikšanās ir estētiski baudāms un domas rosinošs dzeju krājums. Taču abu mākslinieku radošās izpausmes sniedzas tālu aiz vienas grāmatas robežām, jo vakara gaitā klausītāji varēja ļauties Kristera Vikmarka balss valdzinājumam dažādu autoru un paša komponētas dziesmās latviešu un zviedru valodās. Klavieru pavadījumu atskaņoja Stokholmas Karalisko mūzikas akadēmiju absolvējusī, starptautiski un Stokholmas latviešu aprindās atzinīgi vērtētā pianiste Iveta Cālīte. Klātesošajiem bija iespēja novērtēt Kristīnes zīmējumus arī ārpus grāmatas formas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā