Latvijas vēstniecība saņem dāvinājumā Rūdolfa Kronberga mākslas darbu

19.07.2019. 19:51

Šodien Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams pieņēma Rūdolfa Kronberga mākslas darbu “Maskas”, ko vēstniecībai dāvināja Lidija Malvīne Meija. Mākslas darbs vēstniecībā nonācis ar Māras Siliņas laipnu gādību.

Rūdolfa Kronberga darbs "Maskas" ir bijis Meijas kundzes īpašumā kopš sešdesmito gadu beigām. 1960-tajos gados Kronbergs eksperimentēja ar nekonvencionāliem materiāliem un krāsām, un diezgan radikālais darbs ir tapis šai laika posmā. Mākslas darba motīvs un forma labi iederas vēstniecības pagājušā gadsimta sākuma pilsētas namiem raksturīgajā interjerā un būs labs papildinājums vēstniecības saviesīgajās telpās izstādītajai Zviedrijas latviešu mākslinieku darbu kolekcijai.

Rūdolfs Kronbergs dzimis 1911.gadā Liepājā, miris 1977.gadā Stokholmā. Mākslinieks trīsdesmitajos gados studēja Liepājā un Parīzē. Viņa darbi atrodami Modernās mākslas muzejā Stokholmā, Rīgā, Liepājā un Ņujorkā. Zviedrijā un Latvijā pazīstamais rakstnieks un tulkotājs Juris Kronbergs ir viņa dēls.

Gleznas dāvinātāja ir Lidija Malvīne Meija, kas dzimusi Latvijā, bet jau 75 gadus dzīvo Stokholmā.

Vēstniecība izsaka sirsnīgu pateicību Meijas kundzei par dāvinājumu un Siliņas kundzei par palīdzību dāvanas saņemšanā.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā