Latvijas vēstniecībā Stokholmā tiek izrādīta filma “Mērijas ceļojums” un notiek saruna par Grosvaldu dzimtas pētniecību

14.06.2019. 10:01

13. jūnijā pēc Latvijas vēstnieka Zviedrijā Marģera Krama ievadvārdiem klātesošajiem bija iespēja noskatīties režisores Kristīnes Želves filmu “Mērijas ceļojums”, kas balstīta uz Latvijas vēsturē nozīmīgās Grosvaldu dzimtas pārstāves Mērijas Grīnbergas vecākās dienasgrāmatām. Tajās portretēts dzimtas liktenis no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem.

Pēc filmas noskatīšanās notika saruna par filmu un turpmāko darbu, vācot kopā un ceļot gaismā dažādās pasaules valstīs un privātās glabātuvēs izkaisīto Grosvaldu dzimtas mantojumu, kas daudzos un dažādos veidos atstājis savas zīmes Latvijas valsts veidošanās gaitā. Bija iespēja uzzināt par topošo izstādi Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, kas būs veltīta Grosvaldu dzimtai, kurai piederēja arī filmas galvenā varone Mērija Grīnberga.

Par filmu un Grosvaldu dzimtas pētniecību stāstīja filmas režisore Kristīne Želve, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kuratore Ieva Kalnača, izstādes māksliniece Ieva Stūre un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Eva Eglāja Kristsone.

12.jūnijā, viesojoties Vermlandes muzejā Grosvaldu projektā iesaistītā grupa atlasīja muzeja krājumos esošos Jāzepa Grosvalda zīmējumus, kuri tiks deponētu rudenī paredzētajai izstādei par Grosvaldu dzimtu Rīgā. Grosvaldu dzimta ir devusi nozīmīgu ieguldījumu arī Latvijas ārlietu dienesta attīstībā, kuram šogad tiek atzīmēta simtā gada diena. Veseli pieci šīs dzimtas pārstāvji ir bijuši iesaistīti tā darbā. Pirmais Latvijas sūtnis Zviedrijā bija Fridrihs Grosvalds, par sekretāri sūtniecībā strādājusi viņa meita Līna Grosvalde, Zviedrijā no 1940.gada dzīvojusi Margarēta Tērnberga, dzimusi Grosvalde. Savukārt Jāzeps Grosvalds strādāja Latvijas diplomātiskajā pārstāvniecībā Parīzē un viņa brālis Oļģerts Grosvalds bijis Latvijas sūtnis Francijā.  

Pasākums notika ar Latvijas vēstniecības Zviedrijā atbalstu un ir iekļauts Latvijas Simtgades publiskās diplomātijas programmā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā