Baltijas valstu simtgadēm veltīts dzejas vakars Stokholmas bibliotēkā

09.11.2018. 12:23
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2018. gada 7 .novembrī Stokholmas Centrālajā bibliotēkā notika Baltijas valstu simtgadēm veltīts baltiešu literārais vakars zviedru valodā "Ord och steg" (Vārdi un pēdas).

Klātesot Latvijas vēstniekam Zviedrijā Marģeram Kramam, Stokholmas Centrālās bibliotēkas Apaļajā zālē bibliotēkas viesiem bija iespēja gūt ieskatu Baltijas valstu dzejas pasaulē.

Pasākumu vadīja Zviedrijā dzīvojošais latviešu dzejnieks un Literatūras gada balvas laureāts, arī bijušais Latvijas Republikas kultūras atašejs Zviedrijā Juris Kronbergs, kurš iepazīstināja publiku ar baltiešu dzejas norisēm pēdējā gadsimta vēstures notikumu kontekstā. Juris Kronbergs ir izdevis 16 dzejoļu krājumus, kompaktdiskā ierakstītu dzeju un vairāk kā 60 dzejas un prozas tulkojumus zviedru un latviešu valodās. Viņa darbi tulkoti vairāk kā 20 valodās.

Latviešu, lietuviešu un igauņu dzeju zviedru valodā lasīja Zviedrijā pazīstamas personības – Ēriks Berjkvists (Erik Bergqvist) un Klāra Klingspūra (Klara Klingspor).

Ēriks Berjkvists ir dzejnieks, kritiķis un tulkotājs. Pēdējās viņa grāmatas ir “Virpuļi: kritika, dienasgrāmata, uzmetumi 1996-2016” un “Ēnu svars: dzeja”. Viņš ir arī Zaļās sērijas redaktors, kas ir izdevniecības Edda sērija  ar ārzemju dzejas tulkojumiem zviedru valodā. Bez tam viņš dzied un spēlē bungas grupā Scatter. 2015.gadā saņēmis Gustava Frēdinga draugu biedrības dzejas balvu.

Klāra Klingspūra daudzus gadus ir mākslinieciski aktīva kā producente un projektu vadītāja Stokholmas kultūras vidē. Šo gadu viņa veltījusi Teda Hjū tulkojumiem, kā arī darbam pie pašas dzejoļu krājuma un īsā romāna.

Klātesošiem bija iespēja arī noklausīties dzejas skanējumu igauņu, latviešu un lietuviešu valodās. Latviešu valodā dzeju lasīja Latvijas vēstniecības Zviedrijā padomniece Elīna Tanne.

Par pasākuma muzikālo ietvaru rūpējās Stokholmas latviešu sabiedrībā pazīstamās mūziķes – flautiste un mūzikas pedagoģe Anna Petraškēviča un folkloriste Dace Balode. Viņu izpildījumā skanēja latviešu, lietuviešu un igauņu tautasdziesmu melodijas. Abas mūziķes koncertē grupu “Stokholmas spēlmaņi un StokFolks sastāvā.

Liela pateicība par dzejas lasījuma rīkošanu pienākas Stokholmas Centrālās bibliotēkas dzejas lasījumu projekta vadītājai Lainei Lasmanis-Wikmark.

Pasākums notika ar Latvijas vēstniecības Zviedrijā atbalstu un ir iekļauts Latvijas Simtgades publiskās diplomātijas programmā. Atbalstītāju vidū ir arī Lietuvas vēstniecība Zviedrijā, Latviešu pensionāru biedrība un Baltiešu sadarbības grupa.  

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Zviedrijā
Adrese: Odengatan 5, Box 191 67, 104 32 Stokholma, Zviedrija
Telefons: +46 8 700 63 00
Fakss: +46 8 140 151
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr   icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā