Vēstnieces A. Daudzes vizīte Granadā un dalība Latvijas un Granadas universitāšu sadarbības projektā – “Latvija Granadā un Granada Latvijā”

31.10.2019. 17:18

2019. gada 25. oktobrī vēstniece Argita Daudze apmeklēja Spānijas dienvidu reģiona Andalūzijas pilsētu Granadu, lai tiktos ar amatpersonām un piedalītos Latvijas un Granadas universitāšu pasākumā, kas veltīts Latvijas un Spānijas kultūras sakariem- “Latvija Granadā un Granada Latvijā”.

Vizītes ietvaros vēstniece tikās ar valdības pārstāvi Granadas pilsētā Inmakuladu Lopesu Kalaoro (Inmaculada López Calahorro), Tirdzniecības un Rūpniecības kameras viceprezidentu Hosē Luisu Alarko (José Luis Alarco), Granadas provinces prezidentu Hosē Entrenu Avilu (José Entrena Ávila). Vizītes laikā vēstnieci pavadīja Latvijas goda konsuls Malagā, Uelvā, Almerijā, Granadā un Kadisā Fausto Martinezs Vija (Fausto Martinez Villa). Ar Granadas amatpersonām tika pārrunātas Latvijas un šīs Andalūzijas provinces sadarbības iespējas.

Tikšanās reizē ar  Granadas Universitātes rektori  Pilaru Arandu (Pilar Aranda) un mācībspēkiem  piedalījās Granadas un Latvijas Universitātes Iberistikas un Latīņamerikas centra direktore asociētā profesore  Alla Placinska, LU pasniedzējs Migels Anhels Perezs Sančes (Miguel Angel Perez Sanchez)  un LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere. Tikšanās laikā tika pieminēta pirms 15 gadiem parakstītā līguma ietvaros notiekošās studentu apmaiņas jautājumi, iezīmētas sadarbības paplašināšanas iespējas informātikas, ķīmijas, biotehnoloģiju jomā. Granadas Universitāte ir pazīstama Spānijā  un pasaulē informācijas tehnoloģiju un mākslīgā intelekta pētniecības jomā, tās zinātniskie institūti un tehnoloģiskais parks sekmē zinātnes un ražošanas mijiedarbību. Vēstniece aicināja pievērst  uzmanību  baltu valodu pētniecībai un studijām Granadas Universitātē.

Sadarbības projektu “Latvija Granadā un Granada Latvijā” ievadīja LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, nododot Granadas Universitātes bibliotēkai vērtīgu grāmatu dāvinājumu par Latviju. 

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Romānistikas nodaļas Ibēristikas un Latīņamerikas studiju centra un Granadas Universitātes Lingvistikas un literatūras teorijas departamenta, Federiko Garsijas Lorkas katedras rīkotā pasākuma ietvaros bija iespēja noklausīties LU Akadēmiskās bibliotēkas direktores Ventas Koceres lekciju par kultūrvēsturiskajām  un literārajām attiecībām starp Granadu un Latviju. Savukārt, asoc. prof. Alla Placinska sniedza priekšlasījumu  par latviešu literatūras tulkojumiem spāņu valodā. Literatūras pasākuma ietvaros LU pasniedzējs Perezs Sančes izsmeļošā priekšlasījumā iepazīstināja klātesošos ar spāniski tulkoto eposu “Lāšplēsis”, kas iznācis LU Akadēmiskajā apgādā. Eposa “Lāčplēsis” fragmentu priekšlasījumu latviski un spāniski  varēja  klausīties Ventas Koceres, Allas Placinskas, Granadas Universitātes prof. Hosē Manuela Ruisa Martinesa (José Manuel Ruiz Martínez) un tulkotāja Migela Anhela Peresa Sančesa (Miguel Ángel Pérez Sánchez) izpildījumā.

Literāro pasākumu, kas notika kultūras centrā  La Madrazas pilī  atklāja  vēstniece A. Daudze ar ievadrunu, kurā  izcēla Latvijas valsts un Latvijas  Universitātes simtgadi, kā arī  uzsvēra kultūras sakaru kopšanas nozīmi Latvijas un Spānijas attiecību padziļināšanā. A. Daudze uzteica abu universitāšu sadarbību, kas aizsākās 1993. gadā parakstot sadarbības līgumu, un izteica vēlējumu, ka nākotnē līdzīgu pasākumu varētu rīkot Latvijas Universitātē  Rīgā.

Informācija presē:

https://www.dipgra.es/amplia-actualidad/noticias-inicio/visita-diputacion-embajadora-letonia

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā